Aile hekimleri bugün iş bırakıyor

  • 2013-12-05 08:16:09 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Aile hekimleri bugün iş bırakıyor

Aile hekimleri bugün iş bırakıyor. Çalışma koşullarının sürekli değişmesi ve aile hekimlerinin yaşadığı sorunların giderilmesi için Aile Hekimleri iş bırakacak. Hekimlerin iş bırakmasına Türk Sağlık-Sen destek verecek.

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ömer Çeker ve yönetim kurulu üyeleri ile Aile Hekimlerinin iş bırakma eylemi ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Dün akşam açıklama yapan Çeker, hekimlerin yapacağı eyleme destek vereceklerini kaydetti. Aile hekimlerinin çok zor şartlarda çalıştığını söyleyen Çeker, hükümetin her geçen gün torba yasalarla çıkarttığı yeni kanunların aile hekimliğini daha da zorlaştırdığını kaydetti.

 ŞARTLAR HER GEÇEN GÜN ZORLAŞIYOR

Aile hekimlerinin bugün yapacağı iş bırakma eylemine tüm üyeleri ile destek vereceklerini söyleyen Çeker, aile hekimlerinin çok zor şartlarda çalıştıklarını kaydetti. Tüm üyelerini aile hekimlerinin iş bırakmada sonra İstanbul’da yapacakları eyleme destek vermeye davet eden Çeker, “Zor şartlarda çalışan aile hekimlerinin çalışma koşullarını düzeltmesi gereken siyasi iktidar her geçen gün bu şartları torba yasalarla giderek zorlaştırıyor. Bu şartlara karşı eylem yapan aile hekimlerine sendika olarak destek vereceğiz” dedi.