CHP'de sandıktan Yılmaz çıktı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'de sandıktan Yılmaz çıktı

Bir süre önce 10 ilçede belediye başkan adayını belirleyen CHP, Gebze Belediye Başkan adayını belirlemek için Pazar günü sandık başına gitti. Yapılan önseçim sonucunda sandıktan Yakup Yılmaz çıkarak, CHP Gebze Belediye Başkan adayı oldu.

27 Ekim'de 7 ilçede yapılan ön seçimin ardından CHPGebze İlçe Örgütü de belediye başkan adayını ön seçimle belirleme yoluna gitti. Nilgün Aydın, Yüksel Genç ve Yakup Yılmaz ön seçimden çıkmak için kıyasıya yarıştı. Gebze Eşref Bey İlkokulu'nda sabah saat 08.00’de başlayan ön seçim için 14 sandık kuruldu. Kurulan 14 sandıkta toplam3 bin 47 üye oy kullanırkenYakup Yılmaz bin 83 oy alırken, Yüksel Genç 675, Nilgün Aydın 89 oy aldı.

Seçimden sonra konuşan CHP Gebze ilçe Başkanı Sedat Tatar birlik ve beraberlik mesajları verdi. Tatar, "Bu yarışın galibi CHP'dir. Hep birlikte 30 Mart'taki seçimler için çalışacağız" şeklinde konuştu. Daha sonra yarışa katılan üç aday adayı hep birlikte birlik ve beraberlik mesajı verdiler.


GÖZLEMCİ VEKİLLER


Ön seçimin sağlıklı bir ortamda geçmesi için
CHP Genel Merkezi, İstanbul milletvekilleri Nur Serter, Celal Dinçer ile Müslüm Sarı'yı ön seçimde görevlendirdi. İl başkanı Yalçın Kuşkan da ön seçimin yapılacağı okula gelerek inceleme yaptı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği ön seçime Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları Tahsin Tarhan ile Prof. Dr. Ali Akdemir de geldi. Ön seçimin sorunsuz yaşanması için her sandığa üç kişilik sorumlu görevlendirildi. Milletvekili Müslüm Sarı'nın, oylar sayılmadan önce basın mensuplarını salonun dışına çıkarması, basının tepkisini çekti.