Kazanamayacaklarını anlayınca!

  • 2019-03-25 09:25:30 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
 Kazanamayacaklarını anlayınca!

Millet İttifakı CHP Darıca Belediye Başkan adayı Yakup Törk, önceki gün yaygın basında HDP’li meclis üyesi adaylarının suçlu gösterilmesi şeklindeki haberlere sert tepki gösterdi. Törk, bu tür haberlerin kazanamayacaklarını anlayanların tamamen seçimi manüpüle edilmeye yönelik olduğunu söyledi. Gazetemizi ziyaret eden Yakup Törk konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Törk şunları söyledi;’’ Ankara da adayımız Mansur Yavaş’a olduğu gibi Darıca’da da anketler de öne çıkıyor olmamız birilerinin zoruna ağrına gidiyor. Biz bütün arkadaşlarımıza güveniyoruz varsa bir sıkıntısı olan devletimiz büyüktür gereğini yapar.

Çok sayıda belge isteniyor ve inceleniyor

Ayrıca meclis üyeliği için herkesten adli sicil kaydı gibi çok sayıda belge alınıyor. Bunlar tek tek inceleniyor, sorgulanıyor ve buna göre onaylanıyor.  Tüm arkadaşlarımız temiz bu yapılanlar tamamen karalamaya yönelik. Bunlarında paylaşılması basına servis edilmesi de ilginç.

Bunlar tamamen seçimi, seçmeni manüpüle etmeye yönelik hareketler. Hiçbir arkadışımızın problemi yok varsa da devletimiz böyle bir şeye müseade etmez. Böyle bir şey olamaz bu çok basit bir şey değil. Ama biz bu milletin bayrağını vatanını seven insanlar olarak bu işin siyaset ve ahlak dışı olduğunu söylüyoruz. Ama biz yılmadan sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz.

31 Mart’ta seçimi biz kazanacağız

Seçim çalışmaları hakkında da bilgilendirmede bulunan Yakup Törk, halktan gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını bunun da kendilerine güç verdiğini söyleyerek 31 Mart akşamı seçimden zaferle çıkacaklarını da ifade etti.