Akşener ve Kılıçdaroğlu ortak miting yaptı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Akşener ve Kılıçdaroğlu ortak miting yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı seçim çalışmaları kapsamında İzmit Milli İrade Meydanı’nda Kocaelilerle buluştu. Ortak miting için toplanan on binlerce vatandaş, alanı Türk bayraklarıyla kapladı. Mitinge İttifak’ın Kocaeli adayı Serdar Kaman’ın yanı sıra diğer ilçe adayları da katıldı.

 ‘BÜTÜN DERTLERİNİZİ BİLİYORUZ’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında şu konulara değindi:

“Biz adayımıza güveniyoruz, onun bir mücadele insanı olduğuna inanıyoruz. Büyükşehir belediye başkanını seçmek ve buranın kaderini değiştirmek sizlerin elinde. Bütün dertlerinizi biliyoruz, işsizlik, yoksulluk, huzursuzluk. Biz memlekette huzur istiyoruz. Her evde tencere kaynasın istiyoruz. Her evde bereket olsun istiyoruz, herkesin işi olsun istiyoruz. Kavgadan uzak, bayrağımızın altında huzur içinde yaşamak istiyoruz.

‘VATANDAŞLARIN MUTFAĞINDA YANGIN VAR’

 Sanki bu memleketin yarısı terörist, yarısı vatansever. Vatanını seven, insanını seven herkes vatanseverdir. Ne seçeceğiz? Muhtar, belediye meclis üyesi, belediye başkanı seçeceğiz. Sanki yalın kılıç savaşa gidiyoruz. Böyle bir atmosfer yaratıyorlar. Kavgadan medet umuyorlar? Neden kavga? Mutfaktaki yangını vatandaş görmesin diye. Ne dersen de bu ülkede vatandaşların mutfağında yangın var, yangın!

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN

Elini vicdanına koyma zamanın. Ne oluyor bu memleketin hali diye sor. Vergi istediler, verdin. Fabrikaları sattılar, 500 milyar dolarlık borcun altına ülkeyi soktular. Aldıkları bu paraları nereye harcadılar?
17 yılın sonunda bütün bu paralar harcandı ve vatandaş soğan kuyruğunda. Bizim dedelerimiz cumhuriyetin ilk yıllarında incir, pamuk satarak fabrikaları kurdular. Şimdi 2019’da fabrika satıyoruz dışarıdan soğan alıyoruz, patates alıyoruz.

 ‘ONLARIN FERİŞTAHI BİLE GELSE DİZ ÇÖKMEYİZ BİZ’

Bir demokrasi destanı yazmak zorundayız. Kötü gidişe dur demek zorundayız. Biz bunları dillendiriyoruz ama onlar başka şeylerin peşinde. Gündemi değiştirmek için ‘idam’ açıklaması yapıyorlar. Sakın bunlara takılmayın. Onların tek amacı mutfaktaki yangını kimse görmesin. Onların feriştahı bile gelse diz çökmeyiz biz. Hiç endişe etmeyin siz!

AKŞENER: "UTANMADAN BİZE TERÖRİST DEDİ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının hemen ardından kürsüye çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, vatandaşı selamladı.

"Sayın Kılıçdaroğlu doğduğum şehre hoş geldiniz. Bugün Nevruz Bayramı. Ateş yakıp demir dağları erittiğimiz gün. Bugün aynı zamanda yeni günün başlangıcı. Herkese kutlu ve bereketli olsun. Size bir şarkı izlettik. Şundan izlettik: malum arkadaş doğduğum şehirde beni suçladı. Beni hapis ettiriyordu. 250 milyon TL'lik tazminat davası açtı. Sayın Kılıçdaroğlu’na idam düştü. Malum arkadaş attı tuttu. Şimdi sıra sıra cevap vereceğiz. Önce hapisle tehdit etti. Sonra 250 milyon TL benden alacak. Sayın Erdoğan olsa dükkan senin sen beni Mehmet Cengiz ile mi karıştırdın? 250 milyon size de fazla gelir pankartı asanlara. Cumhurbaşkanının terörist dediği Kocaelili kardeşlerim nasılsınız? İyi misiniz? Utanmadan bize terörist dedi. Utanmadan dedi. Bu arkadaş bunu hep yapıyor.

"793 ŞEHİDİN HESABINI VERECEKSİN ERDOĞAN"

"Onun için Bahçeli’nin söylediklerini tekrar etmiyorum ayıptır ayıp. Oslo’sundan Habur’undan peşmergesinden hepsinden sorumlu. En önemlisi hendekler kazıldı. Valilere, emniyet müdürlerine, askerlere kafayı çevirttirdin sen. 793 vatan evladı, polis, asker, Mehmetçik canıyla kanıyla o hendeklerin kapanmasını sağladı. 793 şehidin hesabını vereceksin Erdoğan. Vatandaş bu yalancı zehirli dili ret ediyor. Demirel’in dediği tencere Erdoğan’ın iktidarını sallıyor. Belediye başkanlarının resmi yok, beyefendinin var. Sanırsınız Kocaeli Belediye Başkan adayı Erdoğan. En küçücük ilçede dahi Erdoğan’ın resmi var. Mutfak bu iktidarı sallıyor Tarzan zorda. Onun için iftira ile yalanla seçim kampanyası yapıyor. Bize PKK'lı, size türedi dedi. 3600’ü söyledik yapacağını söyledi ne oldu gitti. Şimdi Kocaeli, ey Kocaeli 13-0 belediye verdiniz. 15 yıldır yönetiyorlar? Teleferik yapıldı mı? Çocuklarınıza istihdam yapıldı mı? Zenginleştiniz mi? Evleriniz değer kazandı mı? Hayır kazanmadı. Bulvar bile yapılmadı. Fabrikalar satıldı yerine sanayi gelmedi. Betona boğulan evleri değer kazanmayan İzmitli. Bahçe tarımı kazanmayan İzmitli. 13-0 verdiniz ne istediyse bu arkadaş verdiniz. Çocuklarınız işsiz kalmaya devam etti."

BAŞKANLARIMIZ ÇALMAYACAK ÇALDIRMAYACAK

Kocaeli’de Serdar Kaman’ı belediye başkanı seçeceksiniz, izmit’te Fatma kızımızı. Bizim başkanlarımız çalmayacaklar, çaldırmayacaklar. Adaletli olacaklar. Cebinden nüfus cüzdanını çıkaran herhangi bir vatandaşın torpile ihtiyacı olmayacak.