Bayram gibi Nevruz Kutlaması

  • 2019-03-21 10:57:02 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bayram gibi Nevruz Kutlaması

-Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı Darıca’da değişik etkinliklerle kutlandı. Darıca Neşet Yalçın Ortaokulu'nda yapılan kutlama programına ilçe protokolünün yanı sıra, sivil toplum kuruluşları ve öğrenciler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrası Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz’un konuşmasın ardından söz alan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman tüm vatandaşların Nevruz Bayramını kutlayarak, “Nevruz ateşinin tüm Türkiye’yi ve insanlığı ısıtması temennisiyle barış ve kardeşlik dolu günler diliyorum.” dedi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’da konuşmasında  " Baharın müjdecisi, bolluk ve bereketin simgesi, birlik ve beraberliğin sembolü olan Nevruz Bayramında huzur ve barış içinde sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu güzelliklerin ve coşkunun vatandaşlarımız için, barışın ve kardeşliğin tesisine vesile olmasını diliyorum." dedi.
Konuşmaların ardından, şiirlerin oklunması, halk ozanlarının türküleri, folklor gösterileri ile büyük bir coşkuyla kutlanan Nevruz Şenliği’nde protokol üyeleri geleneksel Nevruz ateşinden atlayıp, demir dövdüler. Etkinlikler çeşitli  gösterilerle devam etti