Orhan Pala'dan iddialı açıklamalar

  • 2013-11-27 10:40:31 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Orhan Pala'dan iddialı açıklamalar

Ak Parti Darıca Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Pala, “Şayet aday olursam alacağım oy oranı ile Kocaeli genelinde ilk üç içinde yer alırım. AK Parti'nin Kocaeli'nde en fazla oy aldığı ilçelerden biri de Darıca olur” dedi. Orhan Pala, “Aday adaylığımı açıklamamın ardından tüm Darıca’nın mahalle ve caddelerini kapsayan vatandaş ziyaretleri gerçekleştirdim. Ancak son dönemde bu ziyaretler hızını azalttım. Çünkü vatandaş da artık sabırsızlanıyor. Aday gelsin bekliyorlar.”dedi.

Ziyaretleri esnasında özellikle gençlerle vakit geçirmekten, onlarla sohbet etmekten ayrı biz haz aldığını da sözlerine ekleyen Orhan Pala, “Başbakanımız gençlere ayrı bir önem veriyor. Partimizin gençlere yönelik planlamaları ve düşünceleri ön planda. Ben de bu doğrultuda gençlerle bir arada olmaktan çok mutlu oluyorum. Gençlerle siyaset konuşmak, onların düşüncelerini dinlemek, onlarla diyalog içinde olmak bana da katkı sağlıyor”dedi. Mahallere yönelik ziyaretler esnasında vatandaşlar tarafından çok iyi karşılandığını belirten Pala,”Vatandaşımız ziyaretlerimiz esnasında kendi mahallesine ilişkin sorunları, eksiklikleri çok iyi ifade ediyor. Bunları ortaya koyarken de büyük nezaket çerçevesinde tavır sergiliyorlar. Memnuniyetlerini de söyleyebiliyorlar. Bana göre de Darıca, çok iyi yönetilmedi dersek haksızlık yapmış oluruz. Burada Başkan Karabacak’ın hakkını da teslim etmek gerekir. 10 yılda illaki Darıca’ya çok şey yapılmıştır." dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR ÇOK ÇİVİ ÇAKTI

Muhalefetin “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Darıca’ya tek bir çivi çakmadı” şeklindeki eleştirilerine de cevap veren Pala, “Eğer hatırlarsanız Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nin Fatih Tren İstasyonu bitiminde yer alan Şahin Motor Yatakları Fabrikası vardı. Buradaki derenin ıslah sorunu nedeniyle her yeri su basardı. Bugün için bir gezin bakın. Tek bir evi su basıyor mu? Takdir edersiniz ki eskiden 32 Kilometreyi kapsayan bir hizmet alanından 3 bin 505 kilometreye çıkan bir hizmet alanı genişlemesi oldu. Kandıra’dan Çayırova’ya adaletli bir hizmet dağılımı gerçekleşmektedir. İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde iken Kocaeli’nin diğer ilçelerine yönelik gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde bu adil dağıtımı gözlemleyebiliyordum.”dedi

Aday olması halinde Darıca'nın en fazla oy alan ilçelerin başında geleceğini de iddia eden Pala, "Kendime güveniyorum. Parti büyüklerim layık görür ve bana görev verirlerse söz veriyorum Darıca, yerel seçimlerde Kocaeli'nde en fazla oy alan ilçelerin başında gelecek. Kocaeli'nde en fazla oy alarak belediye başkanı seçilen aday olmak istiyorum. Kocaeli'nde ilk 3'e girerim. Darıca'da partim adına en yüksek oyu almayı hedefliyorum." diye konuştu.