Salman Kösali bombardımanı!

  • 2013-11-24 02:34:04 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Salman Kösali bombardımanı!

CHP Darıca ilçe Başkanı Selman Kösali, önceki gün düzenlediği basın toplantısında hem yerel yönetimi hem de hükümeti sert sözlerle eleştirdi. Devletin ve yerel yönetimin Darıca’ya hiç hizmet vermediğini ileri süren Kösali, “2008 yılının Mart ayında ilçe olan Darıca’ya devlet bir çivi bile çakmadı. Hükümet konağını bitiremediler, Emniyet Müdürlüğü 30 yıl önce yapılmış karakolda faaliyet gösteriyor. Milli Eğitim müdürlüğü barakada, diğer müdürlükler de değişik yerlerde kira ödeyerek görev yapıyorlar. 160 bin nüfuslu ilçede birkaç okul dışında gözle görülür hiçbir şey yok.

Başkan, ‘Darıca’nın altın yılları’ diye bahsediyor. Sorunların hiçbirini çözemediler” diye konuştu.

 

Darıca sahil yüzkarası

 

Kösali, konuşmasını şöyle sürdürdü:”Sahil Darıca’nın ve bu bölgenin yüzkarası. Balık ve köfte yiyebileceğiniz bir restoran bile yok. Sadece dolgu yapıp ağaç diktiler, insanlar çekirdek yiyor. Eskihisar cıvıl cıvıl ve canlı, Darıca ise çok kötü durumda. Rüzgar türbini yaptılar, o kadar para harcadılar niye yaptıklarını söyleyemiyorlar. Saat kulesi, giriş kapısı ve birçok gereksiz işler yaptılar.

İmar sorunlarını bahane ediyorlar ve 40 yıl önceki yönetimin hazırladığı planları eleştiriyorlar. 20 yıldır aynı siyasi zihniyet yönetiyor, neden çözmediniz?

Bunlar imar sorunlarını, kendi yandaşlarına çıkar sağlayarak çözüyorlar. Kişiye özel imar çalışması yapıyorlar. Meclis üyeleri Orhan Pala, Halil Akbaşoğlu ve Mustafa Öztürk’e imar kıyağı yaptılar. Darıca’yı bu zalimlerden kurtaracağız.”

 

Dershanelerin kapatılması yanlış

 

Gündemdeki konulardan, dershanelerin kapatılması yönündeki konuya da değinen Başkan Kösali, “Dershaneler, eğitim sisteminin yetersizliği nedeniyle ihtiyaçtan doğmuştur. Zamansız ve yersiz bir tartışma. Eğitimin sorunları çözüldüğünde zaten dershaneye ihtiyaç da kalmaz. Ama başbakan toplumun her kesimiyle kavgalı. Eczacılarla, doktorlarla, esnafla, mühendislerle. En son dershaneler kalmıştı” diye konuştu.

 

Hamşioğlu:”Darıca’nın durumundan memnun değilim”

 

CHP Darıca belediye başkan adayı Cengiz Hamşioğlu da, Darıca’nın mevcut durumundan memnun olmadığını belirterek, “Yerel yönetimler sadece mevcut ihtiyaçları değil insanların huzur ve mutluluğunu da sağlamalı. Darıca’da bunu gerçekleştirecek potansiyel var ancak beceremiyorlar. 50 yıldır yaşadığım bu durumdan memnun değilim” şeklinde konuştu.

Toplantıya belediye meclis üyeleri, ilçe yöneticileri, gençlik ve kadın kolları temsilcileri de katıldı.