Yetkisiz servislere dikkat

  • 2019-02-08 11:58:42 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yetkisiz servislere dikkat

Yetkili olmadığı halde ‘yetkili servis’ gibi hizmet veren beyaz eşya tamircileri tüketicilerin bilinçsizliğinden faydalanıyor.

Yetkili servis pazarına el atan dolandırıcılar, 444’lü telefon hatları alıp vatandaşa 3 kat fazla fatura çıkarıyor
Beyaz eşya alanında servis hizmeti sağlayan firmalar, yanıltıcı tanıtımlarla tüketiciye yetkisiz olmasına rağmen yetkili servis gibi hizmet veriyor. Özellikle internet üzerinden büyük beyaz eşya firmalarının ismini kullanarak 444’le başlayan telefon numaraları ile hizmet veren firmalar, kendilerine telefon ile ulaşan tüketicilere yetkili servis olmadıklarının bilgisini vermiyor.
İnternetteki ilk numara aranıyor

Vatandaştan konuyla ilgili çok sayıda şikâyet aldıklarını belirten yetkililer vatandaşı yetkili servisleri tercih etmesi konusunda uyarıyor. Evindeki buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kombi gibi beyaz eşyası bozulan vatandaş, yoğun iş hayatı nedeniyle hemen internetten yetkili servis aramaya koyuluyor. Kullandığı markanın ismini yazarak yetkili servis aradığında karşısına çıkan ilk ‘444’lü numarayı arıyor.

Gebze Bosch, Siemens, Profilo merkez yetkili servis Darıca Bölge teknisyeni Sait Arıkan Beyaz eşya kullanıcılarını dolandırıcı servislere karşı uyarıyor.

Yetkili Teknisyen Sait Arıkan İlk önce yapılması gerekenin son olarak yapılması telafisi olmayan sonuçlar doğuruyor dedi.

Çözüm noktasında adres de gösteren Arıkan BOSCH için 4446333, SIEMENS için 4446688, PROFİLO için 4447766 nolu telefonlardan bilgi alınmasını tavsiye etti.