Bitti denilen başlangıcın bitmediğini ilan ediyorum!

  • 2019-02-08 10:22:09 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bitti denilen başlangıcın bitmediğini ilan ediyorum!

-Saaddet Partisi düzenlediği aday tanıtım toplantısında Op. Dr. Burcu Çetinkaya Gebze Belediye Başkan adayı olarak açıkladı. Gebze’de bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısında yapılan konuşmalarda parti tabanının Burcu Çetinkaya’yı sahiplendiği kesinlikle bu seçimi kazanacakları ifade edildi.

CHP-İYİ Parti ittifakı nedeniyle İYİ Parti Gebze Belediye Başkan adaylığından istifa eden Op. Dr. Burcu Çetinkaya Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. İlçe Teşkilatı tarafından Burcu Çetinkaya için Gebze’de otlelde aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya; İl Başkanı Nurettin Çelik, İlçe Başkanı Necati Korkmaz, çevre ilçelerin ilçe başkan ve belediye başkan adayları, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile partililer katıldı.

Hesap verilebilir bir anlayış

İlçe Başkanı Necati Korkmaz, açılış konuşmasında 31 Mart yerel seçimlerine 261 seçmenin yer aldığı Gebze’de seçimi kazanacaklarını ileri sürdü. Parti tabanının güvendiği ve sahiplendiği Burcu Çetinkaya ile dürüst başkan dürüst yönetim anlayışı ile Gebze’yi yöneteceklerini ifade eden Çelik; ‘’haksızlıklara boyun eğmeyeceğiz, seçmenin iradesine sahip çıkacağız. İlçeyi ranta kurban etmeyeceğiz hak yemeyeceğiz. Şefaf, hesap verilebilir bir anlayışla ilçeyi yöneteceğiz. ‘’ dedi.

Biz adayımızı çok sevdik

İl Başkanı Nurettin Çelik’de konuşmasında yerel yönetim anlayışını hediye eden Milli Görüş yapısı olduğunu ülkenin 17 yıldır bu anlayıştan mağdur edildiğini belirterek yapacakları çalışmalarla ilk ışığın buradan yakılacağını söyledi. Çelik şöyle devam etti;’’ biz adayımızı çok sevdik, Gebze’nin de seveceğine inanıyoruz. Burcu Çetinkaya bize ‘ben Gebze’de belediye başkanı olmak istiyorum’ dedi bizde farklı bir bir yönetim anlayışı sergileyeceğine inandığımız için birlikte yola koyulduk.  Başaracağına yürekten inanıyoruz bizlerde deneyimimizle destek olarak seçimi kazanacağız.’’

Bitmediğini ilan etmek için SP’ndeyim

SP Gebze Belediye Başkan adayı Op. Dr. Burcu Çetinkaya yaptığı konuşmada bitti denilen bir başlangıcın bitmediğini ilan etmek için Saadet Partisi’nden aday olduğunu söyledi.  

Bundan yaklaşık iki ay önce Gebze için hayallerimiz var diyerek bir yola çıktığını ifade eden Çetinkaya ‘’ Ben inanıyorum ki insan hayallerinin peşinden gitmeli. Yani hayal et ve iste ki gerçek olsun.Gebze için, halk için, Hakk’a hizmet için, yarım kalan hayallerim için bu yarışta bana bu imkânı tekrar sağlayan Saadet Partisi ile birlikte yola kaldığım yerden devam etmek  istiyorum. Halka yapılan hizmeti Hakk’a yapılan hizmet olarak bilen bir yapının içerisinde yoluma devam etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Kendilerine bana bu imkanı verdikleri için çok teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Şeffaf bir anlayış yönetimi

Bu dönemin öncüleri Millî Görüş hareketinin dürüst kadroları, mimarları ise bütün Gebze halkı olacağını vurgulayan Çetinkaya;’’ İlk başlarda yola çıkarken amacım; gönüller yapmak, gönüllere dokunmaktı. Mesleğim icabı sürekli insanlar ile iç içeyim ve onların gönüllerine dokunup birer mucizeye tanık oluyorum. Aynı heyecanı aynı şevki Gebze için de duyuyorum.Bizler vatanımız, milletimiz ve çocuklarımızın geleceği için yola çıktık. Çıkar sağlamak için değil, halka hizmet etmek için göreve talip olduk. Çocuklarımızı sevindirelim.. Gebze’nin ve çocuklarımızın mutluluğu, huzuru, her alanda büyümesi ve kalkınması, her türlü siyasi kaygıdan önemlidir, değerlidir.. Bu düşünce ile dürüst, ahlaklı ve şeffaf bir siyaset anlayışı ile halkımıza hizmet götürmek ve gönüllere dokunmak istiyoruz.’’ Şeklinde konuştu.

Gebze hak ettiği değeri kazanacak

Ortaya koyacakları projeler ile Gebze’ye hak etmiş olduğu değeri kazandırıp, yaşanabilir bir ilçe haline getirmek amacında olduğunu, vatandaşlar ile arada kapılar olmadan, doğrudan yönetime dahil olabilecekleri şekilde yönetmek istediklerinin altını çizen Burcu Çetinkaya;;’’ Biz “Gebzelilik” bilinci oluşturmak istiyoruz. Eski nesil siyaset anlayışını,  Gebze halkının yüzünü güldürecek şekilde yeni nesil siyaset anlayışıyla değiştirmek istiyoruz. Burada yaşamanın ayrıcalık olacağı bir kent oluşturmak için yönetime talibiz. Kısacası bizler Gebze’mizi Türkiye’de örnek gösterilecek bir kent yapabilmek için bu yola çıktık.Bu nedenle de; Gebze için hayalleri gerçeğe dönüştürme zamanı diyerek inançla, coşkuyla, el ele kol kola beraberiz. Bundan sonraki süreçte amaç ilçe teşkilatımız, karargâh yapımızla, il yönetimimizle ve halkımızın desteği ile Gebze Belediyesini kazanmak olacaktır.

Çare var.. Hangi siyasi görüşten olursanız olun, hangi düşüncede olursanız olun . mademki Gebze’yi seviyoruz, gelin Gebze’ye bir iyilik yapalım.Gelin Gebzeyi beraber yönetelim. Gebze’yi Sevenler! Gelin… Gebze’nin geleceği için , çocuklarımızın geleceği için 31 Mart günü Saadet’e oy verin. Oylarınızı Saadet’te birleştirin! Burcu Çetinkaya’ya oy verin diyorum. Allahın izniyle birlikte başaracağız. İnanmak kazanmanın yarısıdır . İnanıyoruz, kazanacağız .’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından aday tanıtım toplantısı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.