Millet İtitfakı'ndan basın toplantısı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Millet İtitfakı'ndan basın toplantısı

İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir belediye başkan adayı Serdar Kaman, Gebze’de yaptığı açıklamada, “Kocaeli Büyükşehir belediyesi Türkiye’nin en borçlu belediyesi. 6 milyar lira borcu var. Biz geldiğimizde hortumları keserek 2 yılda ödeyeceğiz” dedi.

İYİ Parti Gebze ilçe teşkilatının düzenlediği basın toplantısına, İttifak’ın Büyükşehir adayı Serdar Kaman, Gebze adayı Recep Dursun, İYİ Parti ilçe başkanı Özhan Öztürk, İl yöneticileri Murat Uluköylü ve Sema Aktemur Akçay, Kadın kolları başkanı Mine Güler ve ilçe yöneticileri,  CHP Gebze ilçe başkanı Musa Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan, ilçe yöneticileri Hikmet Koçoğlu, Kemal Nişancı, İsmail Sungur,  İbrahim Özdede, Hikmet Orhan ve partililer katıldı.

 

ZOR AMA İMKANSIZ DEĞİL

 

Büyükşehir adayı Serdar Kaman, ‘CHP’li kardeşlerimiz bizi bağrına bastı, birlikte kazanacağız’ diyerek başladığı konuşmasında, büyükşehir iktidarını eleştirerek, “Hep yaptıkları gibi, hayal sattılar. Türkiye’nin en borçlu belediyesi haline getirdiler. İSU Müdürünün makam arabası için bile aylık 14 bin lira kaynak tüketiyorlar. Yüzlercesi var. Biz geldiğimizde; İSU müdürü nerede oturuyorsa örneğin bir taksici esnafıyla anlaşacağız, her sabah evinden alıp işe getirecek. Hem esnaf kazanacak hem de kaynaklar tüketilmeyecek. Hortumları kesersek bu borcu 2 yılda öderiz. Bir kitap bastırmışlar, hoca diyor ki, ’40 bin lira maliyet’ ama 1 milyon 250 bin çıkmış. Bunlar birkaç basit örnek. 6 milyar borçla Türkiye’nin en borçlu belediyesi Kocaeli. Ancak hortumları keserek bu borcu 2 yılda tamamlayacağız” dedi.

 

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

 

Hem İYİ Parti hem de CHP olarak güç birliği yaparak başarılı olacaklarını söyleyen Kaman, “Gebze’de bizim arkadaşlarımız Recep başkanımıza, CHP’li arkadaşlar da bize büyükşehirde oy vermek suretiyle güç birliği yapacağız ve kazanacağız. İktidar kaybetme korkusu, biz ise kazanma arzusu içindeyiz” diye konuştu.

Toplantının sonunda basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Başkan Kaman, 18 Mart’ta projelerin açıklanacağını söyledi. Gebze bölgesine yönelik önemli projelerin olduğunu da kaydeden Kaman, özellikle Beylikbağı bölgesinde yaşanan tapu sorununu çözeceklerini de sözlerine ekledi.