STK ve Kanaat Önderleri Bayramoğlu’nda toplandı

  • 2013-11-23 12:58:39 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
STK ve Kanaat Önderleri Bayramoğlu’nda toplandı

Darıca Sivil Toplum Kuruluşları ve Kanaat Önderleri Toplantısında ilçede yapılan çalışmalar ve projeler ele alındı ayrıca toplantıya katılanlar görüşlerini açıkladı. Darıca İlçe Başkanlığı Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından düzenlenen,

Bayramoğlu Basın İlan Kurumu tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel, Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer bıyık, ilçe yönetimi, gençlik ve kadın kolları yöneticileri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve belediye başkan aday adayları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, kanaat önderlerinin görüşlerini ve temennilerini dinleme açısından toplantının büyük önem taşıdığını söyledi. Muzaffer Bıyık’ın ardından Darıca Belediye Başkanı Şükrü karabacak söz aldı. Göreve geldikleri günden bu yana yapılan hizmetleri başlıklar halinde paylaşan Başkan Karabacak, 85 bin nüfuslu beldeden 160 bin nüfuslu ilçe haline geldiklerini bu nedenle gerek hizmetlerin gerekse de sorunların 2’ye katlandığına dikkat çekti. Yapılan koordineli çalışmalarla artık ilçede sıkıntı yaşanmadığına çalışmaların yüzde 95’nin tamamlandığına vurgu yapan Karabacak olası küçük sıkıntılarında en geç bir yıl içinde tamamen ortadan kalkacağının altını çizerek; “Durmak yok yola devam parolasıyla inşallah hizmetlerimize bundan sonra da devam edeceğiz. Şahsi siyaset ve hizmet yapmıyoruz. Yine hep birlikte yola devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Başkan Şükrü Karabacak’ın ardından konuşan Ak Parti Kocaeli Milletvekili M. Ali Okur’da hükümet olarak 2001 yılından bu yana yaptıkları hizmetleri özetledi. Yapılan hizmetlerin halkın desteği ile hep birlikte yapıldığını ifade eden Okur, “işte bu hizmetlerden halkımız memnun ki tüm seçimlerden başarıyla çıktık. Önümüzde yerel seçim var. Sizler her zaman olduğu gibi bu seçimde de yapılan hizmetleri göz önünde bulunduracaksınız. Yine sandık başına gönül rahatlığı ile gidecek ve hizmetlerin devamı yönünde destek vereceksiniz. Emanetinize gözümüz gibi bakmaya devam edeceğiz.” Diyerek sözlerine son verdi.

 

İl Başkanı Mahmut Civelek’te konuşmasında eskiden böyle toplantıların tabloların yaşanmadığını artık herkesin kardeşlik duyguları içinde Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında bir masada yer aldığını bunun da güzel bir duygu olduğunu belirtti. Civelek rtık bu ülkede insanların korkmadan özgürce yaşadığının altını da çizdi.

Konuşmaların ardından toplantıya katılanlar söz alarak görüş ve sorularını yönelttiler.