Gazeteci Turgut tutuklandı

  • 2019-01-29 01:54:59 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gazeteci Turgut tutuklandı

Haber Gez internet haber sitesi imtiyaz sahibi Gebzeli Gazeteci Haluk Turgut daha önce yaptığı bir haberden dolayı aldığı 10 ay cezanın infazını yatmak üzere bugün Gebze Adliyesine teslim oldu. Turgut buradaki işlemlerinin ardından Kandıra Yarı açık Cezaevine gönderildi.
 
"ALDIĞIMIZ CEZA ONURUMUZDUR" 


Adliye çıkışında meslektaşlarına açıklama yapan Haluk Turgut, “Daha önceden yaptığım haberden dolayı infazını yatmak üzere teslim oldum. Allah'a çok şükür yüz kızartıcı bir suçumuz yoktur. Mesleğimi icra ederken kamuoyunu bilgilendirme görevimi yerine getirdim. İlk değilim, son olacağını da zannetmiyorum. Başımız dik alnımız açık. Aldığımız ceza onurumuzdur" dedi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun, Gebze Gazeteciler Cemiyeti başkanı Ahmet Oğuz ve gazeteci İsa Turhan, Gebze Adliyesi’ne giderek gazeteci Haluk Turgut’a destek verdiler.

Altun, gazetecilerin mesleki faaliyetleri nedeniyle tutuklanmaları ve hapis cezası almalarının üzücü bir durum olduğunu belirterek, “Umarım bir an önce özgürlüğüne kavuşur” dedi.