Muhtar Ceyhanlı yeniden aday

  • 2019-01-27 12:19:53 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Muhtar Ceyhanlı yeniden aday

Gebze’nin nüfus ve sanayi açısından en büyük köyü olan Pelitli’de özellikle eğitim alanında yaptığı çalışmalarla eğitim seviyesini üst sıralara çıkmasını sağlayan Muhtar Zafer Ceyhanlı, önümüzdeki yerel seçimler için yeniden adaylığını açıkladı.

Ailesi, azaları ve köy halkının katıldığı toplantıda konuşan Pelitli Köyü Muhtarı Zafer Ceyhanlı, 5 yıllık dönemde yapılan çalışmalarını anlattı. Ceyhanlı, bu dönem son kez aday olduğunu da belirterek, “Yarım kalan projeleri tamamlamak için son kez sizden destek istiyorum, önümüzdeki dönem aday olmayacağım” dedi.

 

GEBZE’NİN EN BÜYÜK KÖYÜ

 

Nüfusu 5.600 olan ancak sanayi nedeniyle gündüz nüfusu 20 bini bulan Pelitli’nin Gebze’deki 18 köyün yanı sıra Güneydoğu’daki birçok il ve ilçeden büyük olduğunu vurgulayan Muhtar Ceyhanlı, Büyükşehir nedeniyle köy statüsünden mahalleye geçtiklerini bunun da yetki ve gelirlerini azalttığını vurguladı. Muhtar Ceyhanlı buna rağmen köyde altyapı, eğitim, sosyal ve ihtiyaç sahiplerine yardım konularında önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

 

EĞİTİMDE BÜYÜK BAŞARI

 

Köyde 430 öğrencinin öğrenim gördüğünü belirten Muhtar Ceyhanlı, “Biz göreve geldiğimizde eğitim seviyesinde Gebze bölgesinde 43’üncü sıradaydık. Ciddi hamleler yaptık. Hayırsever sanayici ve işadamları ile birlikte köydeki okulun tüm eksikliklerini giderdik, eğitime elverişli hale getirdik. Laboratuvar, konferans salonu, kütüphane yaptırdık, tüm araç-gereç eksikliklerini giderdik. Başarılı öğrencileri motive etmek için hediyeler verdik. Her yıl ortalama 120 ihtiyaç sahibi öğrenciyi giydirdik, eksikliklerini tamamladık. Bisiklet şölenleri ile 700 öğrenciye bisiklet hediye ettik. Çok şükür yüzde 100 başarı ile 2018-19 Eğitim döneminde ilk 20’ye girmeyi başardık. Bu yıl hedefimiz ilk 10 içine girmek” dedi.

 

HASTA VE YAŞLILARA ZİYARET

 

Sosyal sorumluluk projelerine de ağırlık verdiklerini kaydeden Muhtar Ceyhanlı, “Yaşlı ve hastaları ziyaret ettik, ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk. Her Ramazan’da iftar geleneği başlattık. Mezarlığımızın durumu içler acısıydı, yılda 2 kez temizleterek Milli Park gibi tertemiz hale getirdik. Çocuklarımızın sportif alanda da yetişmesi için Gebze Belediyesi işbirliği ile yeni spor alanları yaptırdık. Altyapı ve kanalizasyon sorunları vardı, şimdi yüzde 80’ini tamamlandı. Doğalgazın yüzde 50-60’ı bitti” diye konuştu.

 

KÖY KONAĞI BU DÖNEM TAMAMLANACAK

 

Muhtarlık döneminde vaat ettiği projelerin yüzde 80’ini tamamladığını kaydeden Zafer Ceyhanlı, köy konağı projesinin ise dönem bitirileceğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Yeri ve projesi hazır. Gebze ve Büyükşehir belediye başkanından sözünü aldım. İçerisinde düğün salonu, kütüphane, taziye yeri, muhtarlık binası, bilgi işlem olmak üzere tam donanımlı Köy konağı projemiz bu dönem inşallah tamamlanacak.”

Pelitli’deki diğer 6 muhtar adayını da toplantıya davet ettiğini ancak katılmadıklarını belirten Ceyhanlı, “Bu bir demokratik yarış. Hepimiz bu köyde yaşıyoruz, herkes projesini anlatacak, köy halkı kararını verecek” diye konuştu.

 

İŞTE AZA ADAYLARI

 

Muhtar Ceyhanlı, ‘yol arkadaşlarım’ diye nitelediği muhtar azası adaylarını da tanıttı. Ceyhanlı kazandığı takdirde azaları şu isimlerden oluşacak : Turan Sömerli, Tanju Gönen, Naci Eryılmaz, Şener Çelikkaleli, Tuncer Gönen, Hasan Elmas, Mehmet Başdemir ve Şener Kışlalı.