Okumaz yazmaz da Türkiye birincisiyiz!

  • 2019-01-25 02:24:29 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Okumaz yazmaz da Türkiye birincisiyiz!

-Darıca Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Özdağ, düzenledikleri kurslar ile ilçede okumaz yazmaz kalmadığını söyledi. Düzenlenen 186 kursta 4400 okumaz yazmaza eğitim verildiğinin altını çizen Özdağ bu verilerle Türkiye birincisi olduklarını söyledi.

Darıca Halk Eğitim Merkezi’nde kurslar hakkında Hayat Boyu Öğrenme Planlama toplatısı düzenlendi. Kaymakam Ömer Karaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz ve şube müdürleri, Emniyet Müdürü Turan Aksoy, kamu kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katıldığı toplantıda Darıca Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Özdağ, merkezde düzenlenen kurslar hakkında bilgilendirmede bulundu.

2018-2019 eğitim yılında açılan 710 kursta 11 bin 622 kadın 4 bin 893’ü erkek olmak üzere toplam 16 bin 515 kursiyere kurs verildiğinin altını çizen Süleyman Özdağ, 2019-2020 eğitim vizyonunda günümüze yönelik geliştirici, yenilikçi, geleceğe ışık tutan hayat boyu öğrenme programları bünyesindeki kurslara devam edileceğini söyledi. Okuma yazma, muhasebe ve finansman, müzik ve gösteri sanatları, hijyen, pazarlama ve parekende, sağlık, sanat ve tasarım, seramik ve cam teknolojisi,  sosyal hizmetler ve danışmanlık, spor, tekstil teknolojisi, ulaştırma hizmetleri, yabancı dil gibi çok sayıda branşta kurslar düzenlendiğini  vurgulayan Süleyman Özdağ  ilçede tespit edilen 4400 Okumaz Yazmaz vatandaşa ulaşarak cami, bilgi evleri, okullarda düzenlenen 186 kursta ilçede okumaz yazmaz kalmadığını bu çalışma ile Türkiye genelinde 1. Olduklarını da belirtti.

Özdağ sinevizyon eşliğinde yaptığı sunumda merkezde Avrupa Birliği Fonu tarafından desteklenen Cash For Work (iş karşılığı ücret) projesi çerçevesinde düzenlenen kursta ise 294’ü kadın, 58’i erkek omak üzere toplam 352 Suriyeli ve Türk vatandaşının yararlandığının da altını çizdi.