KOGACE'nin takipçisiyiz

  • 2019-01-24 09:26:21 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
KOGACE'nin takipçisiyiz

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun, dün akşam Seka TV’de Mert Gürenç’in canlı yayın programına katılarak gazeteciliği ve sorunlarını anlattı.

Programda Mert Gürenç’in, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ile ilgili sorusuna, “Seçim geride kaldı, çok fazla konuşmaya gerek yok. Ancak verdikleri sözlerin ve bizi eleştirdikleri konuları düzeltmelerini bekleyeceğiz. Üyelerin internet sitesinde güncel olmadığı ve gazeteci olmayanların üye yapıldığı konusunda eleştiriler yapıyorlardı, aradan 40 gün geçti halen daha değişiklik yok bu konuda. Liste hala güncel değil” diye konuştu.

2+1 DAİRELERİN KİRALANMASI VE SATILMASI SORUNU

Derince’deki basın konutlarında 2+1 dairelerin TOKİ koşulları gereğince kiralanamaması ve satılamaması ile ilgili konuya de değinen Altun, “Seçim çalışmaları sırasında mevcut yönetimde yer alan özellikle bu bölgedeki arkadaşlar, 2+1 daire sahiplerine bu sorunu çözme vaadinde bulunmuşlardı. Bu konuyla ilgili görüşme yapıldı mı ve hangi aşamada bu konuda bilgi vermelerini bekliyoruz” dedi.

Altun, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“En çok eleştirildiğimiz konulardan birisi de harcamaların şeffaf olmadığı, cemiyet aracının şahsi işlerde kullanılmasıydı. Şimdi Cemiyetin gelir-giderleri konusunda aynı şeffaflığı biz bekliyoruz. Eski yönetimden kalan Bodrum’daki 2 devre mülk, Cemiyet aracı, İzmit merkezdeki işyeri ve sosyal tesis arazisinin akibeti ne olacak? Umarız satmak yerine daha fazla kazanım sağlanır.”

Mevcut başkan Mesut Çatak’ı kongre sonrasında tebrik ettiğini de ifade eden Altun, “Geçmişe dönük kavgalar kimseye yarar sağlamaz,  Mesut beyi de severim, iyi bir insan. Arada görüşüyoruz. Tüm yönetim kurulundakiler için aynı şeyi söyleyemesem de aramızda bir bağ var, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na bağlı. Biz verilen sözlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.