Taraftarlar kulübe sahip çıktı

  • 2019-01-24 08:43:13 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Taraftarlar kulübe sahip çıktı

-TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Darıca Gençlerbirliği taraftar grubu DARGET kulübün satılması ve takımın kötü gidişatını protesto etmek amacıyla tesislere geldi.  Yöneticileri bulamayan taraftarlar protestoların ardından emniyet güçlerinin girişimiyle dağıldılar.

TFF 2. Lig'de mücadele eden Darıca Gençlerbirliği A.Ş’de sular durulmuyor. Kasım ayında Azeri iş adamı Rauf İsmailyov tarafından satın alınmasının ardından takımın başarısız sonuçlar alması üzerine Darıca Taraftarlar Gurubu DARGET, kulübün satılması ve kötü gidişatı nedeniyle kulüp tesislerine geldiler. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı tesis kapısına gelen yaklaşık 100 kişilik taraftar grubu protesto tezahüratlarıyla yöneticilere görüşmek istediklerini söylediler. Futbolcu ve yöneticilerin kaldığı tesislere de giren taraftarlar yöneticilerin içeride olamaması üzerine protestolarını devam ettirdiler. Bu arada dışarıya çıkan futbolcularda taraftarla görüşerek sakin olmaları yönünde telkinlerde bulundular. Bu arada İlçe Emniyet Müdürlüğü yardımcıları taraftar gurubu liderleriyle görüştü. Bunun üzerine taraftarlar yöneticilerinde olmaması nedeniyle tesislerden ayrıldılar.

Darıca Gençlerbirliği Taraftarlar Derneği, (DARGET) Başkanı Hasan Zengin ve taraftarlar açıklamada kulübün Azeri İşadamına satılmasına ve takımın başarısızlığına tepki gösterdi.  Şampiyon olan takımın dağıldığını, mevcut futbolculara para ödenememesi nedeniyle kulübün dağılma noktasına geldiğini ifade ederek, Azeri iş adamı Rauf İsmailyov’un ve kulüp müdürü Murat Aydın’ın takımdan elini çekmesini satışın iptaline ve takımın yeniden Darıcalılara bırakılmasını talep ettiler.