3480 kişi belediye başkan adayını belirleyecek

  • 2013-11-21 07:02:35 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
3480 kişi belediye başkan adayını belirleyecek

CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, Gebze yapılacak , “ ön seçimde 15 sandık kurulacak ve 3480 üyemiz oy kullanacak” dedi.

CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar 1 Aralık’ta Gebze yapılacak olan ön seçimle ilgili açıklamalarda bulundu. Seçimde 14 sandığın kurulacağını söyleyen Başkan Tatar, “ Ön seçim için 14 sandık kurulacak. 3480 üyemiz ise oy kullanacak. Ön seçim Eşrefbey İlkokulu’nda 1 Aralık Pazar günü saat 8’de başlayıp akşam 17’ye kadar  oy verme işlemi son erecektir. Seçim için Parti genel merkezimiz üç gözetmen milletvekili görevlendirmiştir. Bunlar CHP İstanbul Milletvekilleri Nur Serter, Celal Dinçer ve Müslüm Sarı olacak” dedi.

Ön seçim kararının örgütte sevinç ile karşılandığını, örgütün moral ve motivasyonunu artırdığını, önseçimden çıkacak adaya sahiplenmenin daha kolay olacağını belirten Tatar, “Gebze Belediye Başkan aday adaylarımız tüm üyeleri gezerek ön seçimden çıkmak için çalışıyor. Adayımız belirlendikten sonrada çalışmalarımız daha da artacak. Tüm aday adayı arkadaşlarıma yapılacak ön seçinde başarılar diliyorum. Demokrasi şöleni yaşanacak” diye konuştu.

Belediye Başkan adaylığı için Nilgün Aydın,  Av. Yüksel Genç, Yakup yılmaz yarışacak.