İçimizi ısıtan bir haber

  • 2019-01-10 10:00:10 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İçimizi ısıtan bir haber

Yahya kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, örnek bir yardım projesine imza attı.
Yahya Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında, üç köy okuluna yardım kolileri gönderdi. İçi kazak, bot, mont ,çanta ve kırtasiye malzemeleri dolu kolilerin gönderme törenine, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen de katılım sağladı.

EŞYALAR KARGOYA VERİLDİ

Yahya Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Gökçe Kök, Pelin Ocak Tatlı ve Züleyha Mutluer öncülüğünde okulun öğrencileri Erzurum ve Batman köy okullarında eğitim gören kardeşleri için bir yardım kampanyası başlattı. Topladıkları paralarla onlara giyim ve kırtasiye malzemesi aldılar. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Erzurum’dan  Arıbahçe İlkokulu, Yazıpınar İlkokulu, Batman’dan ise Danagözü ilkokulu için alınan hediyeler paketlendi.  

Toplamda 73 öğrenciye yardım eli uzatan lisenin, kolileri gönderme törenine İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen ,24 kasım Anadolu Lisesi müdürü Zafer Çolak, İzmit İş Okulu 3. Kademe müdürü Yusuf Bayram, Yahya Kaptan Anadolu Lisesi müdürü Murtaza İsot,
Zübeyde Hanım MTAL Elif Yapıcı Kulaksız da katılım sağladı. Üç hafta süren çalışmaların sonunda öğrencilerin ve öğretmenlerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Programın sonunda paketlenip kolilere yerleştirilen eşyalar, köy okullarında okuyan öğrencilere umut olmak üzere yola çıkarıldı.