Çeker'den önemli ziyaret

  • 2019-01-03 09:22:52 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Çeker'den önemli ziyaret

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi  Uzm. Dr. Fatih Nalbant’ı makamında ziyaret etti.

 

Çeker; Hak Mahrumiyetini Başhekim Nalbant’a Aktardı

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatih Nalbant’ı makamında ziyaret etti. Başkan Çeker; Kurum çalışanı ve sendika üyesi olan sağlık çalışanının yaşamış olduğu sıkıntı ve hak mahrumiyetini Başhekim Nalbant’a aktardı. Gerçekleştirilen ziyaretten her iki taraf da memnun kaldı. Başhekim Nalbant ziyaret için Çeker teşekkür etti. Çeker ziyaret sonrası açıklamada bulundu.

 

Sendika olarak sorunları diyalog ile çözme taraftarıyız.

 

Çeker ziyaret sonrası yapmış olduğu açıklamada ; Kurum çalışanı ve sendikamızın  üyesi olan  sağlık çalışanının sendikamıza iletmiş olduğu sorunla ilgili Başhekim Nalbant’a yapmış olduğumuz ziyareti önemsiyoruz. Sendika olarak sorunları diyalog ile çözme taraftarıyız. Çalışanların haklarının ve çalışma barışının korunması yönünde anlamlı bir ziyaretti. Dedi.

 

Hukuk’a Uygun Olarak Kurumun Yönetilmesi Taraftarıyız.

 

Açıklamalarını sürdüren Çeker;  Anayasa, Kanun, Yönetmelikler Genelgeler çerçevesinde hukuk’a uygun olarak kurumun yönetilmesi taraftarıyız. Bu hassasiyetimizi sayın Başhekim Nalbant’a ilettik. Kendisi de konuyu araştıracağını ifade etti. Başhekimin izinde olduğu zaman dilimini fırsat bilen malum şahıs sendika üyemize usulsüz işlemi tesis etmiştir. Konun takipçisi olacağız. Sendika olarak geçmiş de olduğu gibi hakkın ve haklının yanında olacağız. Çalışma barışının bozulmasına ve bozmaya çalışan malum şahıslara müsaade etmeyeceğiz. Dedi.