Gönülleri fethetti

  • 2018-12-06 07:26:46 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gönülleri fethetti

Engelliler haftası nedeniyle farkındalık yaratmak ve farklı bakış açısı oluşturmak için öğrencilerle bir araya gelen kortların efendisi Milli engelli tenisçimiz Turan Akalın azmiyle ve başarılarıyla çocukların gönlünü fethetti.

M.Sinan Dereli Ortaokulu konferans Salonu'nda gerçekleşen söyleşiye Milli Tenisçimiz Turan Akalın yanı sıra Antrenörü Oğuz Ergün, Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya, Okul Aile Birliği üyeleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. Çocukların büyük ilgiyle dinledi.

Turan Akalın, farkındalık düzeyini artırmak ve hiç bir şeyin spor yapmak için engel olmayacağını vurgulayarak," 14 yaşında trenin altında kalarak iki bacağımı da kaybettim. ilk günler zor oldu ama hiç bir zaman hayata küsmedim. Kendimi sürekli geliştirdim ve tenis oynamaya başladım. Türkiye birinciliğimin yanı sıra dünya sıralamasında da iyi bir derecem var.  En büyük hedefim ise 2020 yılında Dünya Olimpiyatlarına katılmak" dedi.

Hayatın ve bütün uzuvlarının kıymetini bilmek gerektiğini söyleyen Akalın, " Mutlaka ve mutlaka bir sporla uğraşmanız gerek. Hiç bir şey spor yapmanıza engel değil" dedi.