MHP'de şok olay

  • 2018-12-04 11:52:48 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
MHP'de şok olay

MHP Darıca Belediye başkan aday adayı Ahmet Odabaş, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ile ilgili Gebze Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Bayramoğlu’ndaki bir restoranda basın açıklaması yapan Odabaş, “Partimden Darıca belediye başkanlığı için aday adaylık başvurumu yaptıktan sonra 27 Kasım tarihinde İl başkanımız Aydın Ünlü bir açıklama yaparak aday adaylığımın düşürüldüğünü ifade etmiş ve basında yer almıştır. Konuyu araştırmak üzere MHP Genel merkezine giderek görüşmelerde bulundum ve şahsımın aday adaylığının devam ettiğini öğrendim ve aday adaylığı formum tarafıma verildi. Bu bilgilere istinaden de Aydın Ünlü hakkında şahsımı karalama ve itibarsızlaştırma hakkında suç duyurusunda bulundum” diye konuştu.

 

GEREKÇELER ASILSIZ

 

Konu ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Odabaş, Aydın Ünlü’nün neden böyle bir açıklama yaptığına ilişkin soruya, “Bu soruyu kendisine sorun” şeklinde yanıtladı.

Odabaş, savcılığa şikayet dilekçesinde ise şu ifadeler yer aldı:

“MHP il başkanı Aydın Ünlü’nün yaptığı basın açıklaması ile sosyal medyada yaptığım paylaşımlardan dolayı aday adaylık başvurusunun düşürüldüğü belirtilmiştir ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Bana ait Facebook ve Twitter hesapları mevcuttur, adaylığımı tehlikeye düşürecek en ufak paylaşımlarda bulunmadım. ”