Çetinkaya'dan 3 Aralık duyarlılığı

  • 2018-12-03 06:30:34 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Çetinkaya'dan 3 Aralık duyarlılığı

İYİ Parti Gebze Belediye Başkan A. Adayı Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetinkaya 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Çetinkaya açıklamasında, “1992 yılında Birleşmiş Milletler (BM) tarafından kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, aslında engelli bireylere duyarlılık, farkındalığın yanında bizler içinde her an birer engelli adayı olduğumuzun bilinci içerisinde olmamızı hatırlamamız için çok önemlidir.

Engelli kardeşlerimizin toplum içerisinde normal bir hayat sürmeleri, yaşam standartlarının yükseltilerek cemiyet içerisinde hak ettikleri yeri almaları bizlerin yani her an birer engelli adayı olan bireylerin asli görevidir.  Engelli vatandaşlarımızın hakları toplumsal yaşamdan kopmadan, dışlanmadan, herhangi bir ayrımcılığa maruz bırakılmadan hayatlarını sürdürülebilmeleri, anayasamız tarafından güvence altına alınmıştır. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına destek olmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevinç ve bağlılığını artırarak, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir” dedi.

(Haber: Fatih KÖSE)