Muhtar adayı Irmak'tan projeler

  • 2018-11-26 11:56:56 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Muhtar adayı Irmak'tan projeler

İzmit Alikahya Akarca Mahalesi sakinlerinden Ayşe Irmak, muhtar adayı olacağını duyurdu. Irmak, “Bizler, klasik muhtarlık hizmetlerinin yanı sıra önemli ilklere imza atmak ve toplumsal kaynaşmanın sağlandığı bir mahalle oluşturmak için aday olduk” dedi

İzmit Alikahya Akarca Mahalesi sakinlerinden Ayşe Irmak, muhtar adayı olacağını duyurdu. Muhtar seçildiğinde nasıl çalışmalar yapacağı konusunda da bilgi veren Irmak şunları söyledi: ‘’Bir Avrupa kenti olma iddiasını taşıyan İzmit'le, çağdaş ölçülere göre tasarlanıp modern şekilde inşa edilen mahallemizde, Belediye, Yuvam Toplu Üstyapı yönetimi Ada Yönetimleri ve muhtarlığın hizmet alanları belirlenmiş, hemen hemen tüm alanlarda çalışmalar devam etmektedir. Bizler, klasik muhtarlık hizmetlerinin yanı sıra önemli ilklere imza atmak ve toplumsal kaynaşmanın sağlandığı bir mahalle oluşturmak için muhtar ve azalıklara aday olduk.

BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Bu inançla; hızlı bir kentleşme yaşayan ülkemizde, kentte ve kent yaşamında karşılaşılan sorunlar her geçen gün artmaktadır. Sorunlara çözüm aranmasında, kentlinin kent yönetimi ve kent yönetiminin de kentli hakkında bilgilenme, anlayış ve dayanışma geliştirmeleri için gerekli olan karşılıklı etkileşim ortamlarının yaratılması, kentlinin karar alma süreçlerine aktif katılımının sağlanması önemli ve önceliklidir. Akarca Mahallesi'nin sorunlarını 5yıllık süreçte birlikte çözeceğiz.

BECERİ KURSLARI

Dayanışmayı pekiştirecek sosyal alanların kurulması için öncü olacağız. (Önünde oyun parkı bulunan kadın lokalleri ve sohbet evleri gibi...) Kaynaşmayı ve bütünlüğü sağlamak için mahalle şenlikleri ve benzer etkinlikler düzenleyeceğiz. Öğrencilerimize burs temini için yerel yönetimler, hayırsever işadamları ve sanayicilerle ilişki kurup, girişimci olacağız. Ev ekonomisine katkıda bulunmak için ev hanımlarına yönelik beceri kursları açılması için farklı imkanlar oluşturmak. Çevremizdeki sanayi kuruluşlarına işçi alımlarında, işsizlerimize öncelik sağlanmasına ilişkin girişimlerde bulunacağız.

ÇAĞDAŞ YAŞAM İÇİN…

Hizmet ve sorunların çözümü için, kamu, yerel yönetim ve sivil yönetim kuruluşlarıyla işbirliği içinde sorunların çözülmesi için gayret edeceğiz. İşçi, esnaf, öğrenci, memur, ev hanımlarından oluşacak halk meclisi kurulması ve kamu hizmetlerinde yaptırım gücüne sahip olması için öncülük görevini üstleneceğiz. Yuvam Akarca yaşanabilir bir mahalle olmalıdır. Mahallemizin her şeyden önce insanların işsiz, yoksul, aç kalmadığı, kendisi için zaman ayırabildiği, iş dışındaki zamanlarını değerlendirebilmesi için uygun mekânların oluşturulduğu, çağdaş yaşam standartlarının tesis edildiği, yeşil alanların insanların ve bölgemizin soluk almasına yetecek kadar çoğaltılması için gerekli kurumlarla işbirliği kurmak.

SAKİNİ DEĞİL SAHİBİ

Yuvam Akarca Mahallesi Bileşenleri olarak, sonuçta ortaya koyduğumuz hedefler doğrultusunda mahallemizin sakini değil, sahibi olma ilkesiyle muhtarlığımızda tüm çalışmalar ilgili halkımızı bilgilendireceğiz. Tüm sorunların çözümü için İzmit Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve sanayi kuruluşlarının desteği alınacaktır.’’

AYŞE IRMAK KİMDİR?

1975 Artvin doğumlu. Anadolu Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü. 34 yıldır Kocaeli'de yaşıyor. Geçici olarak Anaokulu Öğretmenliği görevinde bulundu. Okul Aile Birliklerinin yönetimlerinde çalışmalarıma devam ediyor. Kocaeli Öğrenci Veli Derneği'nin yönetiminde çalışmalarına devam etmekte. 22 yıldır Alikahya Akarca Mahallesi'nde oturuyor.