ASGD'den dev organizasyon

  • 2018-11-22 09:07:33 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
ASGD'den dev organizasyon

19 ayrı ülkeden şehit ve gazi yakınları ile gazeteciler, “Evlad-ı Fatihan Payitahtta Buluşuyor Kardeşlik Projesi”nde buluşuyor.

Son yıllarda üst üste gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan Anadolu Spor Gazetecileri Derneği(ASGD) bir kez daha anlamlı bir projeye imza atıyor.

Bursa Valiliği’nin himayelerinde ASGD tarafından gerçekleştirilen projeye Bursa Büyükşehir, Osmangazi, Mustafakemalpaşa, Mudanya, Nilüfer Belediyeleri ve TİKA destek veriyor.

 

KARDEŞLİK PROJESİ

Türk Dünyası ülkeleri ile Ortadoğu ve Balkanlar’daki şehit ve gazi çocuklarını Bursa’da buluşturan kardeşlik projesi, “Evlad-ı Fatihan Payitahtta buluşuyor” başlığıyla hayata geçiyor. Bursa Valiliği’nin himayelerinde ASGD tarafından gerçekleştirilen projeye Bursa Büyükşehir, Osmangazi, Mustafakemalpaşa, Mudanya, Nilüfer Belediyeleri ve TİKA da destek veriyor.

ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, 22 Kasım Perşembe(bugün) başlayan projenin, yurtiçi ve yurtdışından toplam 65 katılımla gerçekleşeceğini ve geniş kapsamlı etkinliklerle 4 günlük program dahilinde yapılarak 25 Kasım’da sona ereceğini ifade etti.

 “Ülkemizde ve Türk Dünyası ülkelerinde verilen anlamlı milli mücadelelerde şahadete erip şehitlik mertebesine ulaşmanın ve gazilik unvanını kazanmanın, gerçekten çok ayrı bir anlamı vardır.  Dinimizde de çok özel yeri bulunan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin; biliyoruz ki aileleri, anne, babaları ile çocukları: uğrunda can ve kan verilen millete emanettir” diyen Erdoğan şöyle konuştu:

 “Türk Dünyası ülkeleri arasında Azerbaycan’da Karabağ, Hocalı ve Nahcıvan, Balkanlarda Srebrenitsa, Kosova ve Bosna Hersek, K.Irak’ta Musul, Kerkük, Tuzhurmatu, Filistin’de Gazze başta olmak üzere, Türk Milleti için tarihsel öneme haiz bölgelerde yaşayan soydaşlarımız anlamlı mücadeleler içinde olmuşlardır.