Türk Ocakları'nda toplantı

  • 2018-11-19 07:19:45 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Türk Ocakları'nda toplantı

Türk Ocakları Kocaeli Şubesinde bir araya gelen Kadınlar Milli Kuruluşları Birliği (KMKB) yöneticisi, üyesi sivil toplum kuruluşlarının kadın üyeleri; kitap okuyan kadınları bir araya getirerek, okunan kitaplar hakkında paylaşımlarda bulunma ve tanıştırma etkinlikleri düzenleme kararı aldı.

Ev sahipliğini Türk Ocakları Kocaeli şubesi başkan yardımcısı Sezin Türkkal' ın yaptığı KMKB temsilcileri amaçlarını okuyan kadınları tanıştırmak olarak ifade etti.

Türk Milliyetçisi ve Ülkücü kadınların kitap okumaya ne kadar önem verdiğini muhakkak vakit ayırdığını biliyoruz diyen Türk Ocağı başkan yardımcısı Sezin Türkkal, “İş ve eğitim hayatının içerisinde de aktif rol aldıkları, üretken oldukları ayrıca ailelerinde eş ve anne sorumlulukları erkeklerden daha fazla oldukları için sosyal hayata pek fazla vakitleri kalmıyor. Bizlerde Milli Kuruluşlar birliği kadın yöneticileri olarak Kitaba ve okumaya ayırdığımız zamanlarda bir araya gelerek hem okuduklarımızı paylaşmak hem de Milli hassasiyetti olan kadınları tanıştırmayı amaçlıyoruz, mescidimiz ve çocuklu anneler için imkanlarımız mevcut buradan çağrımızı duyan tüm kadınları davet ediyoruz sosyal medya hesaplarımızdan bizler ile iletişime geçebilirler”dedi.

Davet Toplantısına Ayşe Hicret Güdük Gülay Gürsoy, Dilara Çimen, Hülya Demir, Semra Demir, Halide Türkkal Beyza Demir ve Hande Türkkal katıldı