TGF'den kamuoyuna duyuru

  • 2018-11-12 01:23:56 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
TGF'den kamuoyuna duyuru

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, TGF adını kullanan korsan bir oluşuma dikkat çekildi.

 Açıklamada, TGF adını kullanan bu grubun hiçbir resmi hüviyet taşımadığına dikkat çekilirken, basın ve kamuoyundan da dikkate alınmaması istendi. 

TGF Yönetim Kurulu’nun konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 14 Ekim 2018 tarihinde Ankara’da son derece demokratik bir genel kurul gerçekleştirmiş, yüzde 92’lik bir rekor katılımın yaşandığı ve iki listenin yarıştığı bu genel kurulda Yılmaz Karaca’nın başkanlığındaki liste 10 oy farkla, Türkiye genelindeki delegelerin teveccühünü kazanmıştır. Kongre bitiminde, “Demokratik bir yarış oldu. Divan Başkanı Atilla Sertel ile Yılmaz Karaca ve ekibini kutluyorum”  denilerek kutlama dileklerinde bulunulmasına rağmen, sonraki günlerde kendisini sözde ‘TGF alternatif güçbirliği platformu’ adıyla tanımlayan bir grup; korsan toplantılar düzenlemekte ve asılsız iddialar içeren açıklamalar yapmaktadır. TGF resmi bir tüzel kişiliktir ve bu tüzel kişiliği bağlayan açıklamalar sadece TGF’nin Seçilmiş Yönetim Kurulu tarafından yapılır. TGF çatısı altında Yönetim Kurulu’nun bilgisi dahilinde olmayan hiçbir oluşuma asla izin verilmez, tolerans da gösterilmez. Son günlerde TGF adını kullanmaya da cüret ederek kamuoyuna olur olmaz açıklamalar yapan sözde alternatif güçbirliği platformu ile ilgili ‘adli ceza istemli’ yasal işlemler tarafımızca başlatılmış olup, TGF Yönetimi’nce de platform içinde yer alarak açıklamalara onay verenler hakkında gerekli disiplin cezaları uygulanmıştır. Uyarı ve Kınama cezası verilen bu gruba, disiplin suçunun işlenmesine devam edilmesi halinde ihraç cezasının gündeme geleceği de uygun bir üslup ile ifade edilmiştir.  Bütün bu nedenlerle; TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca adıyla veya TGF Yönetim Kurulu imzasıyla yapılmayan bu türden sahte açıklamalara itibar edilmemesini bir kez daha önemle hatırlatıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu

Yönetim Kurulu