Kadınlardan 10 Kasım duyarlılığı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kadınlardan 10 Kasım duyarlılığı

Gebze Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları Başkanı Birsen Arazlı ve yönetim kurulu üyeleri, 10 Kasım dolayısıyla Atatürk’ü anma törenine katıldılar.

Başkan Birsen Arazlı’nın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Çiler Boylu, Birgül Belek, Bilgi Görmez Aydın, Gülten Boylu, Cansu Orhan, Safiye Pesen, Leyla Karakuş, Hatun Adıgüzel Bendeş, Aysel Koçak, Nejla Cömert, Fatma Gögyıldız, Arzu Yılmazel, Ayten Çelikel, Gülcan Aksu, Nilda Ekşi, Deniz Yıldız, Asiye Taştan, Türkan Aka katıldı.

Daha sonra bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

“10 Kasım yas değildir. Atatürk'ün, Türkiye Cumhuriyetini bizlere emanet ettiği gündür. 10 Kasım'da, Atamızın bıraktığı eserleri, daha da ileriye götürebilmek adına, neler yapılabileceğinin ortaya konulması gereken bir gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bir kurtuluş destanını en büyük kahramanı olarak, sadece tarihte değil bizlerin kalbinin tam ortasında yer almaktadır. Atatürk'e olan sevgi ,saygı ve minnet borcumuz, dünya var oldukça devam edecektir. Atatürk'ü anlamak onun fikirlerini çok iyi bilmek, benimsemek ve yaşatmaktan geçer. Saygı ve özlemle anıyoruz”