Başkan Bıyık adaylık için sinyal verdi

  • 2018-11-02 08:56:58 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Başkan Bıyık adaylık için sinyal verdi

-Ak Parti Darıca İlçe Teşkilatı’nın genişletilmiş meclis toplantısında İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık damga vurdu. Kürsüye partililerin alkışları ve karanfilleri eşliğinde çıkan Bıyık, görevinden istifa etmediğini ancak yerel seçimde belediye başkanlığı için istişarelerinin devam ettiğini söyleyerek adaylık sinyali verdi.

AK Parti Darıca İlçe Teşkilatı 50. Genişletilmiş Danışma Toplantısı Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde yapıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından ilçe teşkilatının çalışmaları hakkında sinevizyon gösterimi yapıldı. Daha sonra İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, konuşma yaptı. Alkışlar ve karanfillerle kürsüye gelen Bıyık, konuşmasına son günlerde kamuoyunda istifa ettiğine yönelik haberlerle başladı. İlçe Başkanı olarak görevinin başında olduğunu istifa etmediğini ifade eden Bıyık, ‘’ ancak yerel seçim süreci ile ilgili istişarelerimiz devam ediyor. Bize ne görev verirlerse onu yapmanın peşindeyiz. 9 yıldır ilçe başkanı olarak görev yapıyoruz. İlçe başkanı olarak cefakâr teşkilatımızın cefakâr mensupları ile sandıkta oylarımıza sahip çıkan sandık müşahitlerimizle uzun zamandır bir yol yürüyoruz. En büyük arzumuz seneler süren mücadelemizi kaybetmememiz.’’ Dedi.

İnancımızı yitirmedik

Davaya olan inançlarını hiçbir zaman kaybetmediklerini vurgulayan Bıyık, sağlıkta, eğitimde, alt ve üst yapıda, sporda  daha güzel bir Darıca için var güçleriyle çalıktıklarını vurgulayan Bıyık şöyle devam etti;’’ Bizler makam ve mevkii için değil halkımız için çalıştık. Milletle olan bağımızı hiçbir zaman koparmadık. 9 yıldır görevde bulunduğum süre içinde birlikte çalıştığımız Belediye Başkanı, İl yöneticilerine teşkilatın her kademesinde görev yapan dava arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.’’

13 belediyenin de 13’ünü alacağız

AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık’ın ardından AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy konuştu. Başkan Eryarsoy konuşmasında, “AK Parti’yi beraber kurduk bugünlere beraber getirdik. AK Parti Türkiye’yi yeniden ayağa kaldırmanın adıdır. Kuruluşta yaşadığımız heyecanı ömür boyu sürdüreceğiz. Şimdi yeni bir yolun başlangıcındayız. Önümüzde önemli bir yerel seçim var. 24 Haziran seçimlerinden aldığımız dersle Mart seçimlerine gerekenleri yapacağız. Bize düşen çalışmaktır. Yerel secim sürecinde evlere misafir olup, aile olacağız. Darıca teşkilatımızdan bir söz istiyorum; 31 Mart’a kadar gece gündüz çalışacaklarına söz vermelerini istiyorum. Darıca’da AK Partili bir belediye başkanı olacağına inanıyorum. Yerel seçimlerde parolamız önce millet önce memleket. Hedefimizi en yüksek oyu almak. Halkımız partimize güveniyor. Bir bütün olarak çalışmaya devam edeceğiz. Bizim siyasetimizde kırgınlık ve küskünlük olmaz. Vakit Cumhurbaşkanımızın yükünden yük alma vaktidir. Hep beraber aday gösterilecek arkadaşımızın yanında olacağız, isimlerin önemi yok. Önemli olan davamızın muzaffer olmasıdır. 31 Mart’ta Kocaeli’de 13 belediyenin de 13’ünü alacağız.” ifadelerine yer verdi. 

Yorulan varsa bayrak değişir

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un ardından Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bir konuşma yaptı. Başkan Karabacak, “Tek başıma bu işleri ben yapmadım. AK Partimizin kuruluşu ile birlikte Türki’nin yeniden bir kalkınma hamlesi gerçekleştirmek için yola düştük. Milletimizin ihtiyacı olan ne varsa varlığımızı gösterdik. Belde olarak göreve başladığım Darıca’da şu anda 200 bin nüfusumuz var. Her alanda var olduğumuzu birlikte gördük. Türkiye’de AK Parti hareketinin yaptığı hizmetler ortada. 

Önümüzde yerel seçimler var. Milletimizin bize inancına ve güvencine hizmetlerle karşılık vereceğiz. Yorulan varsa bayrak değişir. İl teşkilatımız başta olmak üzere genel başkanımızın vereceği her türlü karar başımızın üzerindedir. AK Parti’nin hem Darıca’da hem de Türkiye’de iktidarda olması için canımız pahasına çalışacağız. Biz makam ve mevki hırsı için birbirimize düşersek elimizdeki fırsatlar gider. Biz AK Parti sevdalı olan herkesi seviyoruz. Siyasi partiler kendi arasında yarışa girecek. Bu yarışlar demokratik bir yarış olacak.”dedi

Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen danışma toplantısına; AK Parti eski Kocaeli Milletvekili ve MYK üyesi Zeki Aygün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Karaman, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cengizhan Ramazanoğlu, AK Parti Darıca eski ilçe başkanı ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Hakan Höbek, mahalle başkanları ve partililer katıldı.