Ardahanlılar Maltepe'de buluşuyor

  • 2018-11-01 09:44:32 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ardahanlılar Maltepe'de buluşuyor

Ardahan’ı tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da tanıtmaya, anlatmaya devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu Ardahanlıları bir kez daha bir araya toplayacak.

2-3-4 Kasım Günlerinde İstanbul Maltepe’de bulunan Cumhuriyet Parkında düzenlenecek olan 2. Ardahan’ı Tanıtma Günleri hazırlıklarını tamamlayan ARDAFED yarın başlayacak olan program ile Ardahan’ı bir kez daha İstanbullulara anlatacak.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen İstanbul’un Anadolu yakasın da 1. Ardahan’ı Tanıtma Günleri sonrası bu yıl da bu kez İstanbul’un Avrupa yakasın da bulunan Bakırköy Botanikpark’ta düzenlediği Bal Festivali ile Ardahan’ı bir kez daha İstambullulra anlatan Ardahan Dernekler Federastonu bu kez İstambul’un en büyük parkı olan Maltepe Cmhuriyet Parkında Ardahan Günleri diyecek.

Birçok yerel sanatçının yanı sıra Ardahanlı aydınları bir araya getirecek olan ARDAFED Ardahan’ın yöresel ürünlerinin sergileneceği standlarla da ziyaretçilere hizmet verecek.

Konu hakkında bir açıklama yapan Ardaha n Dernekler Federasyonu Başkanı, Gazeteci Fakir Yılmaz bu yıl düzenleyecekleri 2. Ardahan Günlerin de bir kez daha Ardahan’ı İstanbul’a taşımayı hedeflediklerini söyleyerek başta İstanbul’da ki Ardahanlıları olmak üzere tüm İstanbulluları Maltepe Tugay Yolunda bulunan Cumhuriyet Parkına davet ettiklerini söyledi.