Darıca Final öğrencisinden büyük başarı

  • 2018-10-26 10:08:36 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca Final öğrencisinden büyük başarı

Darıca Final İlkokul 2.Sınıf öğrencisi Ayaz Şanlı Bosna Hersek’te düzenlenen 2018 HEAD CUP Uluslararası yüzme yarışlarında 100m kelebek stilde gümüş madalya alarak büyük bir başarı elde etti.

 

DARICA FİNAL’DE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. Yılında Darıca Final Okulları Ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerince hazırlanan program 25 Ekim 2018 saat 10.00’da Okulun Konferans Salonunda kutlanacak.

Cumhuriyet Sergisinin açılacağı etkinlite; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile program başlayacaktır. Ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin ;koro, şiir, yabancı dil ile Atatürk’e dair devlet adamlarının görüşleri, Cumhuriyet Korosu , Cumhuriyet Orotoryosu ile program devam edecek.

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinlikleri çerçevesinde;

·         Satranç Turnuvası

·         Atletizm Yarışması(Cumhuriyet Koşusu)

·         Resim

·         Kompozisyon

·         Şiir alanında yarışmalar düzenlenecektir.

Dereceye giren öğrencilerin adına TEMA Vakfına fidan dikimi okul tarafından yaptırılarak, sertifikaları ödül töreninde verilecek. Program ingilizce ve türkçe olarak sunulacak.

Genel Müdür Murat Kaya; “Cumhuriyet 95 yıl önceki şiarı ile ebediyete kadar payidar kalacaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde Cumhuriyet ülküsü ışığında geleceğimize hzimet aşk içinde yolumuza devam etmenin onurunu yaşayıp, yaşatacağız. Cumhuriyet ülküsü tüm ulusumuzun ortak mayasıdır. Ulusal bilinçle birliğimizi, Mustafa Kemal Ülküleri ile dirliğimizi daha da ileri aşamalara getirmek sorumluluğundayız. Cumhuriyetimizi şanlı Ulusal Kurtuluş Savaşı sonrası milletimizin hizmetine sunan, kalkınmanın bağımsızlığı, her alanda gelişimin temelini atan, Mustaf Kemal ve arkadaşlarını saygıyla yadediyoruz. Tüm şehitlerimizin manevi huzurlarında saygıyla eğiliyoruz, ruhları şad olsun” şeklinde açıklama yaptı.