Gün muhtarların günü!

  • 2018-10-19 10:05:19 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gün muhtarların günü!

-Darıca’da, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla program düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Darıca Muhtarlar Derneği Başkanı Aytun Er, yaptığı konuşmada, muhtarların demokrasinin temel taşı olduğunu söyledi. Muhtarlığın devlet halk ilişkilerinin iyileştirilmesi amacıyla kurulduğunu ifade eden Aytun Er, mahalle muhtar ve ihtiyar heyetlerinin de bu oluşumda yer aldığını ifade etti. Mahalle muhtarlığının mevzuatla verilen çeşitli görevleri yapan, organları seçimle gelen, merkezi ve yerel yönetimlerin yardımcısı olan bir kuruluş olduğuna işaret eden Başkan Er, muhtarın hem mahallenin hem de bakanlıkların ve genel müdürlüklerin il ve ilçe kuruluşları ile belediyelerin ve il özel idaresinin temsilcileri olduğunu vurguladı. Darıca Protokolü ve muhtarlar Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından Kazım Karabekir Mahalle muhtarlığını ziyaret etti.

Etkinliğe, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Muhtarlar Derneği üyeleri, kamu kurum ve kuruluşları ile siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra muhtarlar katıldı.