Kaya'dan açıklama

  • 2018-10-18 06:46:59 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kaya'dan açıklama

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya; Çayırova Belediye Meclisinde gündeme gelen ve AKP içerisinde dahi tartışmalara neden olan imar değişikliği ile ilgi bazı haber sitelerinde gündeme gelen AKP Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un açıklamalarına tepki göstererek yazılı basın açıklaması yaptı.

Kaya’nın açıklaması şu şekilde:

SORUMLU  İL VE BÜYÜKŞEHİR BAŞKANIDIR

AKP İl Başkanın hiçbir şeyden haberinin olması mümkün değildir. Konu Büyükşehir Belediye meclisinin 7’nci ayında yapılan meclis oturumunda gündeme gelmiş 5000’lik plan AKP oyları ile oy çokluğu ile geçmiş sonrasında Çayırova Belediye meclisine gelmiştir. AKP İl Başkanı Belediye meclis grubunun Başkanıdır meclisin gündeminde bulunan tüm gündem maddeleri meclis öncesi İl Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, tüm meclis üyelerinin ve belediye Başkanlarının da katıldığı grup toplantısında madde madde görüşülerek, önce grup toplantısında karara bağlanır, bu imar değişikliği de önce AKP grup toplantısında kabul edilmiş sonrasında  Büyükşehir Belediyesi meclisten geçmiştir. İl Başkanı bu açıklama ile yaşanan imar rantı ile ilgili bilgisinin olmadığı algısını yaratmaya çalışması doğru olmayıp, Şevki Demirci ile birlikte AKP İl Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı da sorumludur.

YANLIŞTAN DÖNMEK ELİNİZDE

Yanlıştan dönmek elinizde, meclisten geçen bu karar 26.10.2018 tarihine kadar askıda, askı süresinde yapılan itirazlar yani CHP Meclis grubunun ve yurttaşlarımızın itirazları, Büyükşehir imar komisyonunda görüşülerek meclis gündemine gelecek, eğer bu yanlıştan dönmek istiyorsanız bu yapılan itirazlara evet diyerek planın eski haline dönmesini sağlayabilirsiniz