CHP Darıca'dan basın toplantısı

  • 2018-10-03 04:39:13 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP Darıca'dan basın toplantısı

CHP Darıca ilçe başkanı Yakup Törk, “31 Mart yerel seçimlerini kazanarak kötü yönetilen Darıca’yı Türkiye’nin konuştuğu bir şehir haline getireceğiz. 100 milyon lirayı aşan borcu da 5 yılda ödeyeceğiz” diye konuştu.

İlçe binasında her ay düzenlediği basın toplantısında hem Darıca’nın sorunlarını ve çözüm önerilerini anlatan Başkan Törk hem de yaklaşan yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

PROJE ÜRETECEK ADAYLAR İSTENECEK

 

CHP Merkez Yürütme Kurulu’ndan gelen yerel seçimlerle ilgili genelge hakkında bilgi veren Başkan Törk, “Belediye başkanlığına ve meclis üyeliğine aday olanlar 1-19 Ekim tarihleri arasında başvurabilecekler. Belediye başkan aday adaylarından 7 bin 500 lira, meclis üyesi aday adaylarından 3 bin lira istenecek. Gençler, kadınlar, şehit ve gazi yakınları ile engelli aday adayları ise bu rakamların yarısını ödeyecekler. Hem belediye başkan hem de meclis üyesi adaylarından kente dair projelerini ve çözüm önerileri de istenecek” şeklinde konuştu.

 

DARICA’DA DEĞİŞİM OLACAK

 

Darıca’nın kötü yönetildiğini ve borcun 100 milyon lirayı geçtiğini vurgulayan Başkan Törk, “3 yıldır bu hedef için çalışıyoruz. Darıca’da değişimi başlatacağız. 5 yılda hem bu borcu ödeyeceğiz hem de Türkiye’nin konuştuğu yıldızı parlayan bir şehir haline getireceğiz” dedi.

Darıca Belediye başkanı Şükrü Karabacak’ın, seçim vaatlerinin sadece yüzde 20’sini gerçekleştirdiğini kaydeden Başkan Törk, hem başarısız hem de borçlu bir şehir bıraktığını sözlerine ekledi.

Başkan Törk’ün basın toplantısına CHP Darıca belediye meclis üyesi Şinasi Serdar, Gençlik kolları başkanı Aydın Işık, ilçe sekreteri Asuman Tolunay, ilçe yöneticileri Evrim Özcan, Kadir Işık, mahalle temsilcileri ve partililer de katıldı.