Çayırova Belediyesi'nde şok!

  • 2018-09-17 12:48:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Çayırova Belediyesi'nde şok!

Çayırova Belediyesi’nin bugün yapılan 10 adet arsa satışını takip etmek üzere Belediye binasına giden CHP Çayırova Belediye Meclis üyeleri Halis Koç, A. Kadir Honca, Dursun Yıldız, Ata Savaş Durak ve Kemal Karagül’ün yazı işlerinde yapılan arsa satış ihalesini takip etmelerine izin verilmediği ileri sürüldü.

Arsa satış ihalesini takip etmelerine engel olunan CHP Belediye meclis üyeleri adına konuşan Grup sözcüsü Halis Koç, “İhaleyi meclis üyeleri olarak kamu adına takip etmemiz, Çayırova Belediye yönetimi tarafından engellenmiştir. Belediyelerin yaptığı ihalenin adil ve şeffaf olması gerekli hatta tüm ihalenin kamuoyu tarafından da takip edilmesi için video sistemi ile yayınlanmalıdır. İhalelerin açık olması bütün bu şaibeleri ortadan kaldıracağını düşünüyoruz.  

KİMDEN NE KAÇIRIYORSUNUZ?

Kısa bir süre önce İmardan sorumlu Belediye Başkan yardımcısı Refik Tartar ve Özel kalem müdürü Cengiz Gürkan’ın yakınlarına düşük fiyattan satılan arsalar ile gündeme gelmesi, bu haberlerin yayınlanması üzerine Başkan yardımcısının görevden alınması, Çayırova Belediyesinin sürekli bu tür haberlerle gündeme gelmesi düşündürücüdür,  bizlerin arsa satış ihalesini takip etmemize engel olunmasının altında yatan nedenleri merak ediyoruz. Kimden ne kaçırıyorsunuz? Belediye yönetimi çocuklarımızın ve Çayırovamızın geleceği olan bütün bu kıymetli arsaların satışından derhal vaz geçmelidir” dedi.