Çocuklar ve gençler için bir destek te siz olun!

  • 2018-08-11 07:45:17 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Çocuklar ve gençler için bir destek te siz olun!

Bölgemizin iş, siyaset ve magazin dünyasının önde gelen girişimci başarılı kadınlarından Çiler Boylu ve arkadaşlarının 13-20 Ağustos tarihleri arasında Ukrayna/Lviv'de düzenlenecek olan kültür festivali için hazırlıkları devam ediyor. Bölgemizin olduğu kadar yurt içiğnden ve yurt dışından çok sayıda sanatsever öğrenci festival ile birlikte eğitim görecek ayrıca gösterilere katılacaklar. Ancak 350 öğrencinin yararlanacağı bu eğitim organizasyonuna destek ne yazık ki istenilen seviyede değil. Ufak bir destekle hayata geçirilecek bu organizasyon için bizler de kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarını desteğe davet ediyoruz.

Organizasyona sayılı günler kala Çiler Boylu bu organizasyonun dikkate alınması adına sosyal medya kişisel sayfasından bir paylaşımda bulundu.

‘’Boylu yaptığı paylaşımda şu görüşlere yer verdi;

"ÇOK ÖNEMLİ..BAKALIM KAÇ KİŞİ OKUYACAK...
Çiler BOYLU'nun iç dökümüdür...
Lütfen uzun yazı demeyin okuyun...
Günlerdir gazetelerde haberleri çıkıyor,bizlerde sayfalarımızdan yazıyor duyuruyoruz.
Gebze'de bir sanat okulu var.4 Mevsim Sanat Merkezi.
Burası sanat adına eğitimler veren bir okul.
Okulun kurulum aşamasında tanıştığım iki genç.Hakan ve Gizem.
Neredeyse bir yıl oldu.Bana geldiler konuştuk tanıştık ve bende yanlarında oldum,bazı etkinlikler ve dostlarında desteği ile bu okul açıldı.
Okuldaki her sınıfa destek veren bir dostumuzun,büyüğümüzün adı verildi.Birçok çocuğumuz burada sanat adına çeşitli dallarda dersler almaya başladılar.Ayrıca durumu olmayan kişilerede ücretsiz eğitimler verilmeye başlandı.Kısa sürede 90-100 öğrenciyi buldu.Sonra bir proje düşünüldü;Ukrayna/Lviv'de büyük opera binasında bir eğitim programı yapalım denildi..Proje hazırlandı,butik bir etkinlik olacak ve sadece 4 Mevsim Sanat Merkezinde eğitim alan çocukları oraya götürüp,bir haftalık bir eğitim programı yapıp dönmekti.Fakat proje duyuldu,genişledi ve Türkiye'nin birçok üniversitesinde ,konservatuar okuyan öğrencilerce katılım sağlamak istedi,olduk 230 kişi,sonra başka ülkelerce duyuldu ve oralardanda katılmak isteyenler olunca bu program 1 haftalık bir sanat festivaline dönüştü,ve olduk 350 kişi.Amerikadan dünyaca ünlü bir keman üstadı gönüllü eğitim vermeye geliyor,yine dünyaca ünlü bir çok hoca bu eğitimlere gönüllü katılıyor,Iraktan bale öğrencileri geliyor.Türkiyenin önemli profesörleri hocaları geliyor,dolayısıyla proje,Ukrayna'nın 3.büyük festivali ilan edildi.
Büyükelçimiz destek verdi,Ukraynalı yetkililer destek verdi ve tüm hazırlıklar yapıldı.Ülkemiz öğrencileri orada yabancı kültür insanları ile birlikte eğitimler alacak,bizim müziklerimizi,kültürümüzü tanıtacak,onlarınkini tanıyacak ve orada 2 ayrı gösteriye çıkacakla.
Bir tanesi Lviv opera binasında,diğeri açıkhava tiyatrosunda. günlerce, hazırlıklar, görüşmeler, anlaşmalar, uçak biletleri, otel rezervasyonları derken 700 bin liraları bulan bir bütçeyi, destek veren sponsorlar,(ilk sponsorlarımız,THY-Sabancı Holding ayrıca proje THY uçaklarındaki cep dergilerinde bile yayınlandı, program sonrası tekrar detaylı olarak sponsorlar ile birlikte daha geniş haber yapılıp yayınlanacak)öğrencilerimizin aileleri, öğrencilerin kendi imkanları ve yaz döneminde çalışıp sırf oraya gelmek için biriktirdikleri paralar ile neredeyse tamamına yakınını çözdük. Öğrencileriniz büyük bir kısmı,yeteneği olup maddi gücü olmayan ve bu eğitim programından faydalanmak isteyen öğrencilerimizden oluşuyor.Bunların masraflarını ise bazı sponsorlarımız ile karşılamaya çalışıyoruz.
Pazartesi günü gideceğiz ve 13-20 Ağustos arasında orada olacağız.
Bizler sanatın birleştirici gücüne inanan insanlarız ve bu anlamda günlerdir bu programın son rötuşlarını tamamlamak adına,siyasileriniz,Belediyelerimiz işadamlarımız,eş dost herkesle görüşüyoruz.
Destek olanda oldu,sanat diyince yüzünü buluşturanda...!!!
Ama en acısıda konuşurken mangalda kül bırakmayan,gençlerin,sanatın her zaman yanındayız diye atan tutanların, bu proje ile ilgili destek istediğimizde yanınızdayız deyip bizi günlerdir oyalaması...
Kimsenin bu gençlerin hayalleri ile oynamaya hakkı yok.Biz her ne olursa olsun,bu projeyi tamamlayıp,Pazartesi Ukrayna'ya gidip başlıyoruz.
Ama o kişiler(ki kendilerini bilir) günlerdir,güzel birşey için koşturan iki gencin,tamamen sosyal sorumluluk projesi olarak düşünüp,yaptıkları iş ile ilgili güvenlerini kırmış insanlar olarak anılacaksınız...!!!
Kimse,kimse için,hiçbirşey yapmak zorunda değil,zamanı uygun değildir,bütçesi uygun değildir,yada bazı özel sebepleri vardır,bunlar anlaşılabilir durumlar.Fakat insanları beklenti içine sokup,Ümit verip,sonrada bir belirsizliğe sokmaktan nasıl bir keyif alınabilir diye merak etmekteyim...!
Bu kadar büyük ve güzel bir projede Ukrayna'nın yetkilileri bizim yanımızda ve protokolümüze olurken,bizim özellikle Kocaeli'nin M.Vekillerinden,Belediye Başkanlarından Oda,başkanlarından,kurum,kuruluş yetkililerinden,İşadamlarımızdan osb lerden bu projeye sahip çıkmalarını,desteklemelerini,gelip orada bu gençlerin başında olup,protokol de oturmalarını dilerdim...!!!
Yazdıkça yazmak istediğim çok şey var ama,sanırım anlatmak istediklerim anlaşılmıştır.Gençlere sahip çıkın lütfen,önünü açın,onlara fırsat verin lütfen,yanlarında olun.Benim sizler kadar destek olma şansım olamaz,etim ne budum ne?Kendi imkanlarım çerçevesinde birşeyler yapıyorum,ama yeterli değil,Sizler olmalısınız.Sizler,bu gençlerin yanında oldukça onlar daha cesaretle,daha güvenle ilerleyecektir...
Keşke,az yada çok demeden,bende varım,çorbada tuzum olsun denilebilseydi...!
Gerçek anlamda,bu işi sahiplenen,destek olan büyüklerimize,dostlarımıza kendi adıma teşekkür ederim.Program sonrası yani döndüğümüzde tek tek isim isim yazacağım...
Destek verenleri de,umut satıp,bu gençleri beklenti içine sokup,hayallerine pranga vurmaya çalışanlarıda..." ifadelerine yer verdi.