GTO,Özbek heyetiyle bir araya geldi

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
GTO,Özbek heyetiyle bir araya geldi

Üyelerinin ihracat hacimlerini yükseltmek ve yabancı sermayenin bölgeye yatırım yapması yoluyla yeni istihdam fırsatları oluşturulması adına etkili çalışmalar yürüten  Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve Oda temsilcileri, dün Özbekistan Sırderya Ticaret Heyetinin GTO’ yu ziyareti ardından bu kez Özbekistan Buhara Ticaret Heyetinin Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ nde gerçekleşen sanayi kuruluşları ziyaret programına katıldılar.

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, GOSB Başkanı Vahit Yıldırım, GTO Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreteri ve GOSB yetkilileri; Buhara Valisi Khalimov Bakhrıdın, Buhara Belediye Başkanı Esanov Muxiddin Turdievich, Özbekistan Cumhuriyeti İstanbul Konsolosu Jahongir Parmanov, Buhara Ekonomi Dairesi Başkanı Djuraev İdiboy Homitovich ve Özbek iş adamlarının yer aldığı heyetle, GOSB İdari Binasında biraraya geldiler.

Yapılan sunum ve bilgilendirme ardından Aromsa A.Ş. ve Enka Civata A.Ş.'yi ziyaret eden heyet yetkilileri, OSB mevzuatına ilişkin de bilgi aldı.

Ziyarette, Özbekistan ile gelişen ekonomik ilişkilerden Gebze Bölgesinin de mutlak pay alması gerektiğine dikkat çeken Gebze Ticaret Odası Başkanı, bu kapsamda karşılıklı ticaret heyeti ziyaretlerinin önemli olduğunun altını çizdi.