Emekliler TOKİ için Ankara'da

  • 2018-07-28 02:50:56 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Emekliler TOKİ için Ankara'da

Türkiye Emekliler Derneği Kocaeli Şube Başkanları Ankara’da 4 ay da bir toplanan Başkanlar Kuruluna katıldı.

Emeklilerin güncel sorunlarının tartışıldığı Başkanlar kurulunda bir de sonuç bildirgesi hazırlanarak kamuoyuna sunuldu.

Gebze, Gölcük, İzmit, Körfez şube başkanları ayrıca Kocaeli milletvekili İlyas Şeker’i ziyaret ederek üyelerin beklentisi olan TOKİ konutlarıyla ilgili görüşerek beklentilerini dile getirdiler.

 

EMEKLİLERİN BEKLENTİLERİ

 

Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şube başkanı Ali Tunç, Başkanlar kurulunda görüşülen ve kamuoyuna sunulan sonuç bildirgesiyle ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Başkanlar kurulumuz, Dini bayramlarda verilen Bin lira ikramiye için teşekkür etmektedir. Bununla birlikte, emekli aylıklarındaki eşitsizliğin giderilmesini ve emekli aylıklarının insanca yaşamaya yetecek bir seviyeye yükseltilmesini beklemektedir. Ayrıca çözüm bekleyen taleplerimiz emekli aylıklarının hesaplanmasında 2000 yılı öncesindeki sisteme dönülmeli ve kendi içinde adaleti sağlayan yeni bir emekli aylığı sistemi getirilmelidir.

Emeklilerimizin vergi mağduriyetinin giderilmesi, ek ödemelerinin artırılması, refah payı verilmesi, sağlık uygulamalarında yüzde 200’e varan ilave ücret uygulamasından muaf tutulmasını beklemektedir.