CHP'li Yılmaz'dan açıklama

  • 2018-07-02 01:05:17 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li Yılmaz'dan açıklama

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, 2 Temmuz Sivas Katliamı’nın yıldönümünde yazılı açıklama yaptığı yazılı basın açıklamasında, Madımak Oteli’nde 25 yıl önce meydana gelen katliamın insanlık adına utanç verici olduğunu söyledi.

 

Yılmaz açıklamasında şöyle dedi:

 

“25 yıl önce, 2 Temmuz 1993 günü insanlık tarihine bir utanç eklendi. 33 aydın ile 2 otel görevlisi Pir Sultan Abdal etkinliğine katılmak için gittikleri Sivas’ta yakılarak katledildi. Şehrin ortasında binlerce kişi Madımak Oteli’nde Pir

Sultan Abdal etkinliğine gelenlere saldırdı. Katliamın ardından katillerden hesap sorulamadığı gibi, olayın üzeri örtülmeye çalışıldı. Her zamanki gibi gerçekler gizlenmeye çalışılarak fatura Sivas’a giden aydınlara çıkartılmak istendi. Olayın gerçek failleri yargı önüne çıkartılmadı. O yobaz katiller serbestçe dolaştılar, zaman aşımı ile 35 canın katledilmesi cezasız kaldı. Bugün de ülkemizde ayrımcılık, farkı düşüncelere tahammülsüzlük ve düşmanlık ne yazık ki devam etmektedir. 2 Temmuz 1993 günü insan olmayı bilmeyenlerin Madımak Otelinde gerçekleştirdiği katliama göz yumanlar, failleri savunanlar, katilleri yargılamayanlar bu insanlık suçunun ortaklarıdır. Biz katliamların bir daha yaşanmaması için toplumun hafızasını diri tutacağız. Yaşanan katliamları anlatacağız, aktaracağız. Dili, dini, ırkı, düşüncesi farklı diye insanı insana kırdıran zihniyeti yok edene kadar mücadelemiz sürecek” dedi.