Çiler'den TOKİ'ye sitem

  • 2018-06-30 08:59:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Çiler'den TOKİ'ye sitem

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Haziran ayı meclis toplantısında yine çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına 15 Temmuz’un yıldönümü nedeniyle yaptığı vurgu ile başlayan Çiler, millet ve ülke olarak 15 Temmuz’da demokrasiye ve ülkeye sahip çıkıldığını belirtti. Oda olarak 15 Temmuz fotoğraf sergisi de açtıklarını söyleyen Çiler, 2013 yılında malum yapı ile Oda olarak da mücadele ettiklerini hatırlattı.

 

SEÇİM BİTTİ GEÇİM BAŞLADI

 

24 Haziran seçimleri ile ilgili, ‘Seçim bitti, geçim başladı’ değerlendirmesini yapan Başkan Çiler, “Çalışacağız, üreteceğiz. Seçimlerin tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

TOKİ SANAYİ SİTESİ PROJESİNDE GEBZE’Yİ ES GEÇTİ

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin 6 ilde sanayi sitesi projesine de değinen Başkan Çiler, “Bu projeyi biz hazırladık ancak burası kapsam dışı bırakıldı” diyerek konunun takipçisi olacaklarını kaydetti. Bilindiği gibi TOKİ, sanayi yatırımlarına destek vermek üzere Bursa, Kayseri, İstanbul, Bolu, Aksaray ve Diyarbakır’da sanayi sitesi projesi sürdürüyor.

 

MESLEK KOMİTELERİNE ÇAĞRI

 

Gebze Ticaret Odası’nın Türkiye’deki 365 oda ve borsa arasında en üst sıralarda olduğuna dikkat çeken Başkan Çiler, “Biz bu başarıyı birlikte çalışarak elde ettik. Hep birlikte çok çalışmalıyız. Meslek komitelerindeki arkadaşlara sesleniyorum. Gelin ve katkı sunun. Siz çalışacaksınız ki yönetim kurulu çalışsın. Hep beraber üreteceğiz. Biz büyük bir gücüz” dedi.

 

ZENGİN KENTİN ZENGİN BEKÇİLERİYİZ

 

Gebze’nin artık eski Gebze olmadığına da vurgu yapan Başkan Çiler, “Gazeteci arkadaşlar hatırlar eskiden diyorduk ki, zengin kentin fakir bekçileriyiz. Şimdi ise zengin kentin zengin bekçileriyiz diyoruz. “

 

MERMERCİLER FUARI BİLMECESİ

 

Pelitli köyünde projelendirilen Mermerciler Fuarı ile ilgili de açıklamada bulunan Başkan Çiler, fuar alanı ile ilgili bazı rahatsızlıkların bulunduğunu ifade ederek, “Bu konunun takipçisiyiz” şeklinde açıklamada bulundu.