CHP'li meclis üyesinden cesur çıkış

  • 2018-06-27 07:25:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li meclis üyesinden cesur çıkış

Cumhuriyet Halk Partisi Darıca Belediye Meclis üyesi Avukat İbrahim Karslı, 24 Haziran seçimlerinin kaybedilmesi ve oy kaybının ardından cesur bir çıkış yaparak, “Hiç bir koltuk beklentim yok partiden de gitmeyeceğim ama kurultay toplanıp değişim gerçekleşmezse tüm aktif görevlerimden İstifa edeceğim. Partimin gençleri size örnek olsun koltuklar milletin geleceğinden değerli değil Kimsenin partilisine kapıyı gösterme hakkı yok. CHP şahısların değil Atatürkçülerin partisidir” şeklinde açıklamada bulundu.

Aynı zamanda Kocaeli Büyükşehir belediye meclis üyesi olan İbrahim Karslı’nın sosyal medyadaki bu açıklamasına partililer de büyük destek verdi.

 

KILIÇDAROĞLU’NUN ‘DEVAM’ MESAJINA TEPKİLER

 

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün yaptığı açıklama ile genel başkanlığa devam mesajı vermesi hem şaşkınlık yarattı hem de büyük tepki çekti.

Kılıçdaroğlu’nun Kurultayı toplayıp genel başkanlığı bırakması beklenirken devam mesajı partiyi de hareketlendirdi.

Partide yenilik ve değişim bekleyen partinin çeşitli kademelerindeki kişiler sosyal medyada tepki paylaşımları yaptılar.

 

AYNI VEKİL LİSTESİ, OY KAYBINA SEBEP OLDU

 

CHP il başkanı Cengiz Sarıbay ve Kocaeli milletvekili Haydar Akar ve Tahsin Tarhan’ın kurultay tartışmalarını doğru bulmadığı öğrenilirken, bu isimlere de tepki var.

Son 4 seçime Kocaeli’de aynı giren CHP’de oy kaybı da sürüyor. Haydar Akar son 4 seçimde listede yer alırken, diğer milletvekilleri Tahsin Tarhan 3 ve Fatma Kaplan Hürriyet de son 2 seçim listesinde yer aldı.

Milletvekilliği adaylık sürecinde aynı isimlerin listede gösterilmesi tepki çekmiş ancak seçimler nedeniyle partililer bekleme sürecine girmişti.

Seçim sonrası ise şimdi partililer değişim ve yenilik için büyük bir bekleyiş ve çalışma içine girecek gibi görünüyor.