Mazluma, emekçiye bocumuz var

  • 2018-06-20 07:06:29 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Mazluma, emekçiye bocumuz var

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu; "Bizim mazluma, ezilene, ücretliye, emekçiye karşı bir borcumuz var. Onun için de gelir adaletini sağlayacak projeler yapıyoruz"

Darıca CHP İlçe Başkanlığı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu'nun katılımı ile Cumhuriyet Meydanı'nda bir miting düzenledi.

Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk, Darıca CHP Kadın Kolları Başkanı Ebru Tayanç, Darıca CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık evsahipliğinde düzenlenen mitinge CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Gebze CHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz, CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, partililer katıldı.

Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk mitingte yaptığı konuşmada 24 Haziran’da Türkiye’de yeni bir dönem başlayacağını CHP’nin iktidarında halkın rahat bir nefes alacağını ülkenin demokrasiye kavuşacağını söyledi.

Kocaeli CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’da yaptığı konuşmada Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu ile ilgili zehir zemberek açıklamada bulundu. Karaosmanoğlu’nun açıklamalarıyla terbiyesizlik yaptığını ileri sürerek;’Karaosmanoğlu terbiyesizlik yapıyor ilk önce kendi oğluna terbiye versin.’’ Dedi. Sarıbay gittikleri her köyde mahallede büyük ilgi gördüklerini ifade ederek ‘’ 24 Haziran’ı şimdiden kutluyoruz’’ dedi.

Kocaeli CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın konuşmasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu söz aldı. Erdoğdu, iktidara geldiklerinde birinci sırada yapacakları görevin yüksek katma değerli üretim olduğunu belirterek, Tükiye'nin 3 büyük devrimi kaçırdığını savundu.

Bu nedenle 4'üncüsünü yakalamak zorunda olduklarına söyleyen Erdoğdu, dijitalleşmeyi çocuklara öğrettikleri takdirde Türkiye'nin geleceğin zengin bir ulusu olabileceğini kaydetti.

Erdoğdu, yüksek katma değerli üretimin ilk şartının KOBİ'leri güçlendirmek olduğuna işaret ederek, "KOBİ'lerin masraflarını düşürmemiz, kolay kredi imkanı sağlamamız gerekiyor. KOBİ çölde suya muhtaç gibi şu anda ama teminat veremiyor. Teminat veremiyorsa devlet olarak ben hak eden, çalışan KOBİ'ye sıfır faizli kredi vereceğim. KOBİ üretecek ki ben para kazanabileyim. Tarımsal üretimimize de nitelikli, kaliteli ve devlet tarafından desteklenmiş üretim sistemine geçeceğiz. Bir diğer yapacağımız şey, gelir dağılımı adaletini düzeltmek." diye konuştu.

Sanayiyi Anadolu'ya yaymak gerektiğini dile getiren Erdoğdu, yapacakları yatırımlarla Anadolu'daki üretimi artıracaklarını ve destekleyeceklerini anlattı.

- "Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak"

Erdoğdu, Türkiye'nin muhteşem bir konumda olduğunu, ticaretin merkezinde yer aldığını belirterek, tüm ülkelerle iyi ilişkiler kuracaklarını söyledi.

Anadolun'un tam ortasına "Merkez Türkiye" projesiyle finans, üretim, lojistik başkenti ile ekonomiyi bu bölgeye yayacaklarını anlatan Erdoğdu, "Bizim mazluma, ezilene, ücretliye, emekçiye karşı bir borcumuz var. Onun için de gelir adaletini sağlayacak 2 proje yapıyoruz. Yapmak zorundayız çünkü Türkiye'nin serveti yüzde 1'in eline geçti. Yüzde 99'umuz borçlu veya mülksüzüz. Halkın zengin değilse istediğin kadar büyü, büyüme hiçbir işe yaramaz. Halkının zengin olması, açlıkla mücadele etmesi gerekiyor. Bunun için de ücretler genel seviyesinde yükselteceğiz. Bunun en temel yolu asgari ücreti yükseltmek. Asgari ücret CHP iktidarında, Muharrem İnce Başkanlığı'nda 2 bin 200 lira olacak." şeklinde konuştu.

Erdoğdu, son yapacakları işin "aile sigortası" olduğunu belirterek, bu projenin mazlumu açlıktan kurtaran proje olduğunu ifade etti.

Konuşmasının ardından Erdoğdu, partisinin bazı milletvekili adaylarını sahneye çağırarak tanıttı.