Gönül Köprüsü bu kez ödüllendirdi!

  • 2018-06-12 08:32:23 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gönül Köprüsü bu kez ödüllendirdi!

Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Mavi Kapaktan Gönül Köprüsü projesi kapsamında Darıca’daki okullarda düzenlenen kampanyada en fazla mavi kapak toplayan okullar ödüllendirildi.

Kapak toplama kampanyasında derece yapan okullara Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği plaket takdim etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, çevreye duyarlılıklarından dolayı hem okullara hem de bu konuda destek olan Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ne teşekkür etti. Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kudret Sekban konu hakkında şunları söyledi;’’ Birkaç yıldır öğrencilere ve dolayısı ile ailelerine çevre bilincinin aşılanması, toplanan kapakların milli ekonomi adına geri dönüşümü, toplanan kapakların geri dönüşümü ile elde edilen gelirin ihtiyaç sahibi ailelerin üniversite çağındaki çocukları için burs olması gibi birçok yönü olan Mavi Kapaktan GÖNÜL KÖPRÜSÜ projemize bu yıl farklı bir boyut kazandırdık ve bu kapakları toplayan bu iş için emek harcayan aileler, öğrenciler ve okul yönetimleri arasında bir yarışma düzenledik. Bu yarışma gereği en çok kapak toplayan 3 okulumuzdan birinci olana bir projeksiyon cihazı, ikinci ve üçüncü olan okullara da kırtasiye desteği yapacağımızı ilan ettik. Dönem sonuna kadar topladığımız kapaklar geri dönüşüme teslim edildi ve tartıldı, dereceye giren okullar belirlendi ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail Oğuz’un makamında açıklandı.

 Topladıkları 950 kg mavi kapak ile projeksiyon cihazını hak eden Öğretmen Füsun Erdemir SMTAL’ni, 400 kg ile Darıca İ.H.O.O ve 280 kg ile Seymen Kolej takip ettiler. Ödül ve plaket töreni ardından Projemize verdiği bilinçlendirme eğitimleri ile katkı sunan Uluslararası Eğitim Danışmanımız Sayın Fulya Yalezan Yılmaz, kendi insiyatifinde, “dereceye giren okullarda bu işe en çok emek harcayan, lider pozisyonunda olan birer öğrenciye bir özel hediye vereceğini” açıkladı ve ilgili öğrenciler belirlenerek kendisine iletildi.

 Projemize amaçları doğrultusunda destek olan tüm katılımcı okullara, Şahıslara ve işletmelere ve kapaklarımızı en verimli şekilde değerlendirmemize destek olan geri dönüşüm firmamıza burs verdiğimiz üniversite öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz.’’

 

Dereceye giren okullar;

1.Öğretmen Füsun Erdemir MTAL(980 kg)

2.Darıca İmam Hatip Ortaokulu(400 kg)

3.Darıca Seymen Koleji (280 kg)