O sloganın yaratıcısı Gebze'den

  • 2018-06-11 11:22:53 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
O sloganın yaratıcısı Gebze'den

24 Haziran seçimlerinde Ak Parti’nin kullandığı ana sloganlardan “Güçlü Hükümet, Güçlü Meclis, Güçlü Türkiye’nin yaratıcısı Gebzeli siyasetçi ve iş kadını Özlem Kozankurt.

Önceki dönem Ak Parti Gebze ilçe teşkilatında yöneticilik yapan, 24 Haziran seçimleri için de milletvekili aday adayı olan Özlem Kozankurt aynı zamanda Pimtaş firmasının da Ar-Ge Müdürü.

Firmasında yaptığı yenilikçi çalışmalarla adından söz ettiren Özlem Kozankurt, Pimtaş’ın 41’inci yıl dönümünde hazırlattığı reklam filminde, “Güçlü Pimtaş, Güçlü Sanayi, Güçlü Türkiye” sloganını kullanmıştı.

Bu reklam filminin ulusal televizyonlarda yayınlanmasının ardından Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı 8 Mart Kadınlar Gününde bu sloganı değiştirerek  “Güçlü kadın, Güçlü Aile, Güçlü Türkiye” olarak kullanmıştı.

Ak Parti’nin üst düzey yöneticilerinin de ilgisini çeken slogan, 24 Haziran seçimleri için yeniden uyarlanarak, ““Güçlü Hükümet, Güçlü Meclis, Güçlü Türkiye” olarak kullanılmaya başlandı.

Bu durumun kendisini oldukça mutlu ettiğini söyleyen Özlem Kozankurt, sloganın partisinin çalışmalarıyla bütünleştiğini ve anlam kazandığını sözlerine ekledi.