Kocaeli’ye 3. üniversite

  • 2018-06-11 09:01:30 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kocaeli’ye 3. üniversite

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kocaeli’de üçüncü bir üniversitenin hazırlığını yapıyoruz. Değerlendirmeleri yapıyoruz. Bu değerlendirmelerden sonra üçüncü bir üniversiteyi Kocaeli’ne kazandıracağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli mitinginde Milli İrade Meydanı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli mitinginde Milli İrade Meydanını dolduran kalabalığa özetle şunları söyledi:  Diyorlar ki, 'Cumhurbaşkanım sen yorulmaz mısın'? Bende diyorum ki, bu muhabbeti gördüğü zaman bir insan yorulur mu? Muhabbetten Muhammed oldu hasıl, Muhammed’iz muhabbetten ne hasıl. Burada böyle bir muhabbet var. Bu muhabbet bize güç veriyor. Yürüme aşkını veriyor. Öyle diyor Ertaş. Diyor ki, Aşklan yürüyen, aşklan koşan yorulmaz. Sizlerden aldığımız ilhamla Türkiye kazan biz kepçe ülkemizi adım adım dolaşıyoruz. Bay Muharrem çıkmış açıklamalar yapıyor. Bay Kemal ne ki, sen ne olacaksın? Siz bu ülkede, bizim başörtülü kızlarımıza neler çektirdiğinizi, biz bilmiyor muyuz?  Dürüst olun dürüst. Üniversitelerde kızlarımız, okullarına giremiyordu. Ve onları odalara çekip oralarda neler yaptığınızı, daha sonra o bayının da partinizin nasıl bir milletvekili olduğunu, biz çok iyi biliyoruz. Bize ne anlatıyorsunuz?’’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında Kocaeli’de üçüncü bir üniversitenin hazırlığını yaptıklarının da altını çizdi.