Şehit ve Gazi Aileleri Derneği'ni sel bastı

  • 2018-05-28 02:18:03 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Şehit ve Gazi Aileleri Derneği'ni sel bastı

Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Gebze Şubesi’nin Eskihisar’daki merkezi dünkü sağanak yağış sonrası sel baskınına uğradı. Her yağışta içerisi çamur ve yağmur suları nedeniyle kullanılamaz hale gelen dernek merkezi, şehit ve gazi ailelerini mağdur etti.

Dernek yöneticileri, her yağmur sonrası dernek merkezinin bu hale geldiğini belirterek belediyeden yeni yer talebinde bulundular.

Dernek başkanı İzzeddin Cezlan, eski başkan Önder Kılınçaslan ve yönetici Rüstem Ataş yağmurdan kullanılamaz hale gelen dernek merkezine gelerek incelemelerde bulundular ve tutanak tutturdular.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2011 yılında kendilerine tahsis edilen yerin her yağmurda bu hale geldiğini kaydeden dernek yöneticileri, Gebze ve Kocaeli büyükşehir belediyesi yetkililerinden ya kesin çözüm ya da yeni yer talebinde bulunuyorlar.

 

MİLLETVEKİLİ HÜRRİYET’TEN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

 

Öte yandan CHP Kocaeli milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Gebze ilçe başkanı Musa Yılmaz ve ilçe yöneticisi İsmail Sancak ile birlikte dernek merkezine gelerek yöneticilerine geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Sarı çizmelerini giyerek dernek merkezine giren Milletvekili Hürriyet, çamur içinde kalan dernek merkezinin durumunun üzücü olduğunu söyledi. Dernek yöneticilerinden bilgi alan ve sorunlarını dinleyen Milletvekili Hürriyet, kısa sürede bu sorunun çözülmesini umduğunu ve bu konuda her zaman destek vereceklerini sözlerine ekledi.