İstasyon Mahallesi iftarda biraraya geldi

  • 2018-05-24 08:43:29 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İstasyon Mahallesi iftarda biraraya geldi

Gebze Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel iftar sofrası İstasyon Mahalle sakinlerini buluşturdu. Binlerce mahalle sakinin bir araya getiren, aynı sofra etrafında oruçlarını açmaya vesile olan Gebze Belediyesi geleneksel iftar programına; ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve eşi Ragibe Köşker, belediye başkan yardımcıları Engin Güzel, Nilay Ayran, Sadık Albayrak, belediye meclis üyeleri, Mahalle Muhtarı Mehmet Keskin ve mahalle sakinleri katıldı.

MASALARI GEZDİ

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, iftar saati öncesi tek tek masaları gezerek mahalle sakinleriyle sohbet etti, Ramazanlarını tebrik etti. Başkan Köşker çocuklarla bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. İftar öncesi kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Allah’a şükürler olsun ki bizleri yeniden Ramazan’a kavuşturdu ve hep birlikte aynı sofranın etrafında iftar açmak nasip oldu. Çok şükür bolluklar içerisinde bir Ramazan geçiriyoruz. Ramazan ayı bereket ayı, mağfiret ayı, rahmet ayı, sonunda da cehennemden kurtulma ayı. Bir ay süren Ramazan ayının kıymetini iyi bilelim.

BU SOFRALAR BİRLİK SOFRASI

Bu sofralar birlik ve beraberlik sofrası. Bu sofra etrafında birlik ve beraberliğimiz güçleniyor, komşuluk ilişkilerimiz artıyor. Ne kadar şükretsek az. İsraftan kaçınalım. Bugün bu durumda olmamızda, bu hizmetleri yapabilmemizde Cumhurbaşkanımızın çok büyük destekleri var. Dolayısıyla tüm dünyadaki mazlumların haklarını savunan bir lidere sahibiz ve ona sahip çıkalım. Ben bir kez daha hepinizin Ramazan ayını kutluyorum. Allah Ramazan Ayı’nı tamamlamayı Ramazan Bayramı’nı göstermeyi nasip etsin. Ramazan Bayramı’nda hepinizi halk bayramlaşmamız için 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanına bekliyorum” dedi.