Gönül Köprüsünden teşekkür

  • 2018-05-14 01:06:04 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gönül Köprüsünden teşekkür

-Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından 7 ay önce başlatılan 3. Gönül Köprüsü Projesi sona erdi. Proje çerçevesinde yer alan yönetici ve okul öğrencilerine teşekkür belgeleri verildi.

Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından; Darıca Kaymakamı Ömer Karaman'ın himayelerinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Darıca TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Gebze Mesleki Eğitim Merkezi ile yürütülen 3. Gönül Projesi’nin sona ermesi nedeniyle tören düzenlendi.

Törende konuşan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, 3. Gönül Köprüsü Projesinin çok önemli ve aynı zamanda çok hayırlı bir sosyal sorumluluk projesi olduğuna dikkat çekerek çalışma doğrultusunda 80 ev ziyareti gerçekleştirilerek yaşlıların her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi. Projede görev alan lise öğrencilerene seslenen Kaymakam Karaman;’’bu proje ile yardıma muhtaç olan vatandaşların yaralarını sardınız, gönüllerde taht kurdunuz. Buradaki deneyimlerinizi önümüzdeki yıllarda da çalışma hayatınıza da taşıyacağınızdan eminim. Yolunuz bahtınız açık olsun.’’ Dedi.

Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kudret Sekban da konuşmasında Kasım ayında başlayan ve 7 ay süren projede ilçede yaşayan 85 yaş ve üzeri yaşlıların öz bakımları ve sağlık kontrolleri gerçekleştirileceğini, temel ihtiyaçlarının karşılandığını ifade ederek, projeye destek ve emek veren herkese teşekkür etti.  Sekban, projeyle öğrenciler ve dernek gönüllülerinin bir araya gelerek bir gönül köprüsü oluşturması ve yapılan gözlemlerle insanların eksiklerinin giderilmesinin hedeflendiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından projede yer alan kamu kurum ve kuruluşlar ile okul yöneticileri ve 56 öğrenciye teşekkür belgesi verildi.

Dudayev Parkı Teras Kafe de düzenlenen törene Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan Tabak, İlçe Müftüsü Muharrem Bilgiç, Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kudret Sekban ve dernek üyeleri, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.