Koşukavak ile Balkan turu

  • 2018-05-01 01:20:14 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Koşukavak ile Balkan turu

Balkan turlarının ilk akla gelen ismi Koşukavak Turizm, 26-29 Nisan tarihleri arasında üç ülkeden oluşan bir Balkan turu gerçekleştirdi.

Gebze merkezli olmasına rağmen Türkiye’nin her yerinden turlarına büyük katılım sağlanan  Koşukavak Turizm’in 3 gece 4 günlük tur programına katılanlar Yunanistan, Makedonya ve Bulgaristan ülkelerinin önemli şehirlerini gezdiler.

 

SELANİK VE ATATÜRK’ÜN EVİ

 

Koşukavak Turizm ekibinden şoför Ergül Serbest ve tur rehberi Özcan Derviş nezaretinde

Gebze’den yola çıkılarak başlayan tur programı İpsala sınır kapısından Yunanistan ülkesine giriş ile devam etti. Gümülcine’de sabah kahvaltısı yapan tur kafilesi, daha sonra bir sahil şehri olan Kavala’yı gezdi. Daha sonra ise Yunanistan’ın en önemli şehirlerinden Selanik’e hareket etti. Burada Mustafa Kemal Atatürk’ün evi ve müzesini gezen tur kafilesi, Selanik kordon boyunda deniz havası aldılar.

 

İKİNCİ GÜN MAKEDONYA

 

İlk günü Yunanistan’da geçiren tur kafilesi sabahleyin Makedonya’ya hareket etti. İlk olarak Manastır şehrine ulaşan tur kafilesi burada Atatürk’ün okuduğu Manastır Askeri İdadisi’ni ve müzesini ve ardından da Manastır çarşısını gezdiler. Akşam saatlerinde ise Ohrid şehrine vardılar. Dünyanın en büyük göllerinden biri olan Ohrid’e hayran kalan tur kafilesi, cıvıl cıvıl çarşısında gezerek alışveriş yaptılar.

 

ÜÇÜNCÜ GÜN BULGARİSTAN

 

İkinci günü Ohrid’de geçiren tur kafilesi sabahın ilk saatlerinde Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ettiler. Üsküp’te çarşıyı ve Makedonya meydanını gezen tur kafilesi ardından Sofya’ya doğru hareket etti.

 

DÖRDÜNCÜ GÜN SOFYA VE DÖNÜŞ

 

Dördüncü günün ilk ışıklarıyla Sofya’yı gezen tur kafilesi oradan Filibe’ye  (Plovdiv) hareket etti. Öğlen yemeğini bu şehirde yiyen tur kafilesi daha sonra Türkiye’ye dönüş için yola çıktı. Gece yarısına doğru Gebze’ye varan tur kafilesi geziden oldukça memnun ayrıldı.

Katılımcılar, hem gezilen yerleri hem de Koşukavak Turizm’in profesyonel hizmetinden memnun olduklarını dile getirdiler.