KAISİAD'dan seminer

  • 2018-04-25 11:22:26 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
KAISİAD'dan seminer

Gebze’de yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD) yeni bir eğitim programı daha düzenledi. Geleneksel kahvaltı programlarında bir araya gelen KAISİAD, üyelerine yönelik mesleki yeterlilik ve teşvikler konulu bir eğitim semineri düzenledi.

KAISİAD her ay geleneksel olarak düzenlediği kahvaltı programlarını sürdürüyor. Bu ayki kahvaltı işadamı Metin Çelik’in ev sahipliğinde Fesa Busines Otel’de gerçekleşti. Kahvaltıya KAISİAD Başkanı Meşaik Karakuş ve KAISİAD üyesi işadamlarının yanı sıra CHP Ardahan Eski Milletvekili Ensar Öğüt de katıldı. Toplantıda konuşan KAISİAD Başkanı Meşaik Karakuş, “KAISİAD GTO seçimlerinde üzerine düşeni yaptı. 9 üyemiz GTO seçimlerinde meclis üyesi seçildi. KAISİAD olarak bundan sonra da güçlü bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu dönem eğitime ağırlık veriyoruz. Her ay kahvaltılarımızda eğitim seminerleri vermeyi amaçlıyoruz. Bu ay da meslek yeterlilik ve devlet teşvikleri konulu seminer düzenledik. KAISİAD olarak üyelerimiz arasında ortaklıklar dayanışma kurulmasını amaçlıyoruz.” dedi.

GEBZE KOCAELİ’NİN KALBİ

CHP Ardahan Eski Milletvekili Ensar Öğüt de programda yaptığı konuşmada KAISİAD’ın çalışmalarını yakından takip ettiğini ve takdirle karşıladığını ifade ederek “Ben dernekçilikten gelen biriyim. STK’lar çok önemli. Gebze Kocaeli’nin kalbidir. Gebze gibi bir yerde SİAD’lar çok önemli. Gebze’nin kıymetini bilmek gerekiyor. KAISİAD’ı tebrik ediyorum. KAISİAD oldukça başarılı işler yapıyor. Eğitimler çok önemli. Üyeler arasında işbirlikleri çok önemli.” diye konuştu.

SEMİNER VERİLDİ

Toplantının sonunda Onay Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi sahipleri Hakan Danır ve Salih Aysel tarafından mesleki yeterlilik ve teşvikler konusunda bilgiler verildi. Hangi mesleklerin mesleki yeterlilik belgesi alması zorunluluğu olduğu detaylı bir şekilde anlatıldı. Devlet teşviklerinden yararlanma şartları hakkında da bilgiler verildi.