Erken seçim kararı

  • 2018-04-18 01:38:47 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Erken seçim kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Erken seçim 24 Haziran'da yapılacak" dedi. Erdoğan, "Bugün, MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli ile oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bahçeli'nin dün ifade ettiği Milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimi teklifini de değerlendirme fırsatı bulduk. 2019 Kasım seçimlerine kadar dişimizi sıkmaktan yana olmaktaydı. Suriye ve Irak merkezli yaşanan tarihi önemdeki hadiseler. Türkiye'nin belirsizlikleri bir an önce aşması gerekmektedir. Yeni yönetim sistemine geliş giderek aciliyet göstermektedir. Bahçeli'nin çağrısını yetkili kurullarla görüştük. Ülkemizin karşı karşıya bulunduğu sorunlar nedeniyle olumlu yaklaştık" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seçim konusunu ülkemizin gündeminde bir an önce çıkarmak şarttır. Seçimlerin 24 Haziran 2018'de yapılmasına karar verdik. Milletimize hayırlı olsun diyoruz" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Konuyla ilgili yasal süreci hemen başlatıyoruz. YSK da seçim hazırlıklarına şüphesiz ki derhal başlayacaktır" dedi